Kapat

15 Temmuz Şehitlerimiz Adına 250 Su Kuyusu

15 Temmuz destanını, kalıcı eserler inşa ederek farklı coğrafyalarda anlatmayı ve her şehidimiz adına sadaka-i cariye olacak bir hayrat hayata geçirerek mazlum coğrafyaların hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.


15 Temmuz 2016’da yakın tarihimizin en büyük ihaneti olan darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ, milli egemenlik ve bağımsızlığımızı doğrudan hedef almıştı. Milli birlik ve beraberliğimizi parçalamayı; istikbal ve istiklalimizin teminatı olan gönüllü teşekküllerimizi yıpratmayı arzulamıştı. Milletimizin birbirine güvenini sarsmak, - beyhude bir çabayla - sahih İslam anlayışını ve irfan geleneğimizi bozmak için uğraşmıştı.

 

Seçilmiş iradeye ve milletin egemenliğine yönelik bu darbe girişimi, ekonomik ve politik anlamda büyük bir istikrarsızlığa veya krize yol açmadan engellendi. Darbe girişiminin üzerinden geçen süreçte toplumun pek çok kesimi tehdidin direkt vatanımıza, milletimize yönelik olduğunu anladı ve birbirine hızla kenetlendi.

 

Beşir Derneği olarak bizler de diğer pek çok STK gibi üzerimize düşen görevi yerine getirdik ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, halkımızı sokağa davet ettiği saatlerde Beşirler olarak meydanlardaydık. Ardından devam eden milli irade nöbetleri boyunca da Türkiye genelinde 203 noktada nöbet tutan vatandaşlarımıza ikramlarda bulunduk ve onlarla birlikte nöbet tuttuk. ‘Milli İrade Nöbetindeyiz Şimdi ve Daima’ diyerek meydanları doldurmaya devam ettik.

 

Bunların yanı sıra 15 Temmuz şehit yakınlarına aylık nakdi yardım kampanyası başlattık ve yardımlarımıza düzenli olarak devam ediyoruz. Bu tarihi olayın birinci yılında yine meydanlara çıktık hem nöbet tuttuk hem de ikramlarımızı gerçekleştirdik. Aradaki bir yıllık süreçte 15 Temmuz ile ilgili görsel, işitsel, süreli özel yayınlar çıkardık ve 15 Temmuz’u unutturmamak adına her platformda anlatmaya gayret ettik.

 

Şimdi de “15 Temmuz Şehitlerimiz Adına 250 Su Kuyusu” kampanyasını başlattık. Bu kampanyayla 15 Temmuz destanını, kalıcı eserler inşa ederek farklı coğrafyalarda anlatmayı ve her şehidimiz adına sadaka-i cariye olacak bir hayrat hayata geçirerek mazlum coğrafyaların hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.

 

Çad, Kamerun, Somali, Sudan, Nijerya, Tanzanya, Afganistan, Pakistan, Arakan gibi mazlum coğrafyalarda açacağımız su kuyularıyla hem mazlumların derdine derman olacağız hem de açılacak 250 su kuyusunun her birine 15 Temmuz şehitlerimizden birinin adını vererek onlar için sadaka-i cariyeye vesile olacağız. Bu sayede 15 Temmuz’u başka diyarlarda da anlatarak diri tutacağız.

 

Bir su kuyusu bedeli 3000 ABD doları. (3000 $) Ancak SU yazıp 4042’ye göndererek 5₺ veya SU yazıp 4032’ye göndererek 10₺ bağışta da bulunabilirsiniz. Toparlanan bağışlar kuyu açma bedeline erişince kuyu, ivedilikle açılacak.

 

Kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz.Beşir Derneği Milli İrade Özel Bülteni'ne online erişim için tıklayınız.