Kapat

13 TIR DUALARLA UĞURLANDI

Beşir Derneği tarafından yurtdışında Irak Türkmenleri, Bosna, Suriye, Arnavutluk, yurtiçinde Hatay, Kilis, Reyhanlı için hazırlanan, gıda, giyim ve hijyen malzemelerinin bulunduğu 13 TIR Tuzla Tepeören’den yola çıktı.

Suriye`de meydana gelen iç savaş neticesinde çatışmalardan kaçarak sınır bölgelerine sığınan mülteciler ile Suriye’de zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan Suriye halkının barınma, beslenme ve sağlık alanında yardım ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Irakta bulunan Türkmen kardeşlerimizin uğradıkları zulmün yaraları sarılmayı bekliyor. Öte yandan tarihlerinin en büyük sel felaketiyle boğuşan Bosna çaresiz… Türkiye’de bulunan 242 temsilcilik noktasını bu konuda harekete geçiren Beşir Derneği, içinde gıda, giyim, ve hijyen malzemeleri bulunan 13 TIR’ı Tuzla Tepeören’den dualarla uğurladı.

Uğurlama töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşir Derneği Yurtdışı Yardımları Koordinatörü Abdulhakim Bayram:

“Bugün burada 13 TIR’dan oluşan yardım konvoyumuzu yüklüyoruz.. Yıl içinde yapmış olduğumuz kampanyalar neticesinde 242 temsilciliğimizin bizlere göndermiş olduğu yardım malzemeleridir. Tüm dünyada ve özellikle Müslüman coğrafyasında yaşanan bu zulme karşılık halkımızın teveccühü büyük. Bizde bu emanetleri bu zulmün yaşandığı ülkelere göndermenin huzurunu yaşıyoruz’’dedi.

Suriye 3.5 yıldır devam eden zulme de dikkat çeken Bayram: ‘Suriye’de 3,5 yıldır devam eden zulüm var. Beşir Derneği, Semerkant ve paydaş kurumların bizlere ulaştırdığı yardım malzemelerini 3,5 yıldır Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Şu ana kadar 200 binden fazla kardeşimize bu yardımları ulaştırdık” dedi.


Fotoğraf Galerisi