Kapat

TÜMSİAD’DAN Suriye'lilere Yardım TIRI

Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği(TÜMSİAD) Gebze Şubesi Kilis’teki Suriyelilere Beşir Derneği aracalığıyla yardım TIRI gönderdi.

   Şube önünde yapılan törene Gebze Kaymakamı Mehmet ARSLAN, Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail ÇİLER, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih SARIYAR, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Ali KURT, GENÇSİAD Başkanı Lokman KILIÇ, TÜMSİAD Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri katıldı.

 TÜMSİAD Gebze Şube Şubesi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak bu sene Ramazan ayında iftar organisyonu yapamayıp onun yerine Suriyeli muhacirlere yardım edeceklerinin duyurmuşlardı.Hemen akabinde faaliyetlere başlayarak TÜMSİAD Gebze Şubesi Kilis’teki Suriyelilere Beşir Derneği işbirliğiyle yardım TIRI gönderdi.Şube önünde gerçekleştirilen törende konuşan  Başkanı Ensar KORKMAZ ;bu sene yönetim kurulunun ortak kararıyla iftar programı yapmayacaklarını, bunun yerine Kilis’te bulunan Suriyelilere yardım yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi. Başkan KORKMAZ, iftar programlarında harcanan masrafların yardıma muhtaç insanlar göz önüne alındığında Ramazan ayının anlam ve önemine istinaden israfın önlenmesi, ihtiyaç sahibi insanların göz ardı edilmemesi gibi üzerinde durulması ve önemsenmesi gereken bu konuyu yönetim kurulunda ele alarak bu şekilde değerlendirmeyi uygun bulduklarını belirtti.

   TÜMSİAD Gebze Şubesi, Kilis’teki Suriyeliler için bin iki yüz koliden oluşan yardım Tırını Beşir Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.