Kapat

Kırıkkale'deki Iraklı Yetim Türkmenlere Gıda Yardımı Yapıldı

Beşir Derneği, Kırıkkale’de 5 ailenin bir arada yaşadığı ve yetim çocukların da bulunduğu 30 kişilik haneye gıda yardımında bulundu.

Gönüller yapmaya geldik diyerek yola çıkan ve başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok yerine hayırsever bağışçılarının desteğiyle yardımlarını ulaştıran Beşir Derneği, yüzler güldürmeye devam ediyor.

 

Ramazan’da fitre, zekât, iftar yemeği ve Kurban bayramında et dağıtımı, kan bağışı, eğitim destekleri, aşure etkinlikleri gibi pek çok faaliyeti hayata geçirerek sürdüren ve iyilik sancağını dünyanın en ücra noktasında da dalgalandırmayı gaye edinen Beşir Derneği, bu kez Kırıkkale’deki Türkmen ailenin yardımına koştu.

 

Beşir Gönüllüleri, Irak’ın Telafer bölgesinden Türkiye’ye sığınan ve Kırıkkale’de hayat mücadelelerini sürdürmeye çalışan Türkmen ailenin ziyaretinde bulundu. Bir apartman dairesinde 5 ailenin bir arada yaşadığı ve yetim çocukların da bulunduğu 30 kişilik haneye gıda yardımında bulunan derneğimiz, hayırsever bağışçılarımızın hayrına ve söz konusu insanların da mutluluğuna vesile oldu.


Fotoğraf Galerisi