Mushaf-ı Şerif Hediye Organizasyonu

İslamiyet’in bizlere bahşetmiş olduğu Kuran-ı Kerim, okundukça anlamı çoğalmakta, öğrendikçe İslam ve Müslümanlığın değeri daha fazla anlaşılmaktadır. Ancak rehberimiz olan Kuran-ı Kerim’e erişim için maalesef herkes bizim kadar şanslı değil.

 

Bizler de Mushaf-ı Şerif dağıtımları ile başta Afrika olmak üzere yoksulluk ve imkansızlık içerisindeki yerlerde Kur’an-ı Kerim’i iki kapak arasında görmemiş milyonlarca Müslüman kardeşimize en güzel hediyeleri armağan ediyoruz.

 

Maddi zorlukların kol gezdiği coğrafyalarda milyonlarca öğrenci imkansızlıklardan dolayı ciddi anlamda eğitim alamıyorlar. Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen bu öğrenciler kimi zaman bir sınıf ortasında tek bir Kuran-ı Kerim, kimi zaman kumlarda, kimi zaman ise tahta levhalar üzerinde yazılı ayetlerin bulunduğu luhlar ile Kuran-ı Kerim’i okuma ve öğrenmeye çalışıyorlar.

Bizler de Mushaf-ı Şerif dağıtımlarımız ile bu öğrenciler gibi nice gönüle dünyanın en güzel hediyelerini armağan ediyoruz. Maddi imkansızlık içerisindeki yerlerde bulunan çeşitli okullar, medreseler ve köylerde yaptığımız Kuran-ı Kerim hediyeleri ile mazlum yüreklerin Kuran-ı Kerim’e ve ilme hasret kalan gönüllerini süslüyoruz.

“En Güzel Hediye” ismini verdiğimiz projemiz kapsamında dağıtımını yaptığımız Mushaf-ı Şerifler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tasdikli ve mühürlü olmakla beraber; hattı da Osmanlı döneminin meşhur hattatlarından “Hâfız Osman Hattı” esas alınarak “Muhammed Abay Hattı” ile yazılmıştır. Türkiye’de basımı yapılan bu nüshanın dışında, Arap ve Afrika ülkelerinde yaşayan Müslümanlar tarafından okunan Resm-i Osmânî hattı esas alınarak yine Muhammed Abay Hattı ile yazılmış bir diğer nüshanın daha dağıtımı yapılmaktadır.

 

Siz de Mushaf-ı Şerif Hediye Edin

“En Güzel Hediye” kampanyamıza vereceğiniz desteklerle sizler de Kuran-ı Kerim’i iki kapak arasında temin edemeyen ve bu nedenle okumaktan ve öğrenmekten mahrum kalan kimseler ile buluşturabilirsiniz.

 

 

Dinimizi en doğru şekilde öğrenmek ve yaşamak isteyen kardeşlerimiz için sürdürdüğümüz kampanyamıza destek vermek için Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki “Mushaf Projesi” seçeneğine tıklayarak bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

 

Online Bağış dışında EFT veya Havale yoluyla destek vermek isteyen bağışçılarımız ise TR 3300 0100 0784 5746 1050 5134 IBAN numaralı Ziraat Bankası hesabımıza diledikleri tutarda bağış yapabilirler.

 

 

Mushaf-ı Şerif projemize ayrıca kısa mesaj yoluyla da destek vermeniz mümkün. SMS ile bağış yapmak isteyen bağışçılarımız Mushaf yazıp 4042’ya 30 TL, 4012’ye ise 20 TL karşılığında bağış yapabilir, böylece Mushaf-ı Şerif hediyelerimiz için oluşturduğumuz kampanya havuzumuza destekte bulunabilirsiniz.

 

İyiliği Hediye Et