Bangladeş’teki Aşevimizde 1000 Kişiye İftar

Türlü baskı neticesinde evlerini terk ederek Bangladeş’in Cox Bazar kentindeki kamplara sığınan ancak burada da yangın, barınma ve diğer birçok sorun ile karşı karşıya kalan Arakan halkı için bu Ramazan da buruk geçecek. Ancak Beşir Derneği bu zorlu süreçte Arakan halkını yalnız bırakmıyor.

 

Beşir Derneği olarak Bangladeş’te bulundukları kamplarda çıkan yangın sonucu ciddi mağduriyet yaşayan Arakanlı Müslümanlar için Beşir Derneği olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arakan Yardım Kampanyası kapsamında tarafımıza yapılan bağışları kamplarda yaşam mücadelesi veren Arakan halkı ile buluşturmaya devam ediyoruz. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte bölgede bulunan ekiplerimiz çalışmalarını hızlandırdı.

 

Her Gün 1000 Kişiye İftar

 

Beşir Derneği olarak kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara Bangladeş’in Cox Bazar kentine bağlı Balukhali Kampı’nda açtığımız aşevimizde hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Ramazan ayına kavuşmamız ile buradaki çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz ilk iftar gününde 1000 kişiye hizmet verecek. Yaşanan yangın neticesinde ortaya çıkan mağduriyetleri azaltmak için kurduğumuz aşevimizin iftar yardımları ayrıca Ramazan ayı boyunca devam edecek.

 

Ramazan Ayı Boyunca İftar Yardımı

 

Arakan Yardım Kampanyası kapsamında açtığımız aşevimiz ile günde 1000 kişiye iftar yemeği verecek olan derneğimizin bu çalışmaları ayrıca bütün Ramazan ayı boyunca devam edecek. Kamplara giriş çıkışın oldukça zorlaştığı bu dönemde yapılan yardımlar büyük önem arz ediyor. Bizler de Beşir Derneği olarak mağdur ve mazlum Arakan halkı için faaliyetlerimizi sürdürüyor ve türlü zorluklara rağmen bağışçılarımızın emanetlerini onlara ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

Arakan Halkına Siz de El Uzatın

 

Beşir Derneği’nin Bangladeş’teki kamplarda türlü zorluklarla mücadele ederek yaşam mücadelesi veren Arakan halkı için sürdürdüğü yardım kampanyasına yapacağınız bağışlar ile sizler de destek verebilirsiniz. Beşir Derneği’nin Arakan Yardım Kampanyası’na katılmak için derneğimizin web sitesinde bulunan online bağış bölümünden Arakan seçeneğine tıklayabilir ve buradan bağış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online bağış dışında kısa mesaj ile de bizlere bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Arakan yazıp 4032’ye 10 TL karşılığında göndererek sizler de Arakan halkına el uzatabilir, bu sayede binlerce Arakanlı Müslümanın huzurlu bir Ramazan ayı geçirmelerine olanak sağlayabilirsiniz.Bağış Yap

Bangladeş’teki Aşevimizde 1000 Kişiye İftar

Arakan Yardım Kampanyası

EKLE