Arakan Halkı için Sıcak Yemek Dağıtımımız Sürüyor

Beşir Derneği olarak ordu ve budist çeteciler tarafından Myanmar’daki yurtlarından edilerek Bangladeş’e kaçmak zorunda bırakılan Arakan halkı için sürdürdüğümüz yardım çalışmalarımız sürüyor. Derneğimiz son olarak yaşadıkları kamplarda yaşanan yangın dolayısıyla büyük bir mağduriyet çeken Arakanlı Müslümanlar için başlattığı çalışmalarda günlük 100 kişilik sıcak yemek dağıtımına başlamıştı.

 

Pandemi koşulları ve uygulanan kısıtlamalar dolayısıyla giriş çıkışın oldukça zorlaştığı kamplarda yangından etkilenen Arakanlı Müslümanlar için Beşir Derneği olarak günlük 1000 kişilik sıcak yemek dağıtımı yapmaya devam ediyoruz. Yangın haberinin geldiği ilk andan itibaren yardımlarını ulaştırma gayreti içinde bulunan derneğimiz bütün zorlu şartlara rağmen günlük sıcak yemek dağıtımı sağlamayı başardı. Beşir Derneği’nin sıcak yemek dağıtımı dahil Arakanlı Müslümanlar için yaptığı yardım çalışmaları bundan sonra da devam edecek.

 

Günlük 100 Kişilik Sıcak Yemek Dağıtımı

 

Arakanlı Müslümanların ülkeleri Myanmar’dan göçe zorlanmaları sonrası sığındıkları Bangladeş’teki kamplarda çıkan yangın dolayısıyla Beşir Derneği ekipleri bölgede sıcak yemek dağıtımı ile halkın yaralarını sarmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Bangladeş’in Cox Bazar kentinde bulunan kamplardan bir tanesi olan ve yangın dolayısıyla tamamen kül olan Balukhali Kampı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda günde 1000 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmayı sürdürüyoruz.

 

Beşir Derneği’nin Arakan Çalışmaları Devam Edecek

 

Beşir Derneği Cox Bazar’ın Ukhiya Bölgesi’nde yaptığı günlük sıcak yemek dağıtımı Ramazan ayı boyunca devam edecek. Beşir Derneği ayrıca kamplara giriş çıkışın kolaylaşması ile de çalışmalarını çok daha fazla hızlandırmayı düşünüyor. Derneğimizin Arakanlı Müslümanlar için sürdürdüğü faaliyetlere ilişkin geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’nda çıkan haberde de kamplardaki kısıtlamaların derneğimizin bölgede hareketini kısıtladığı ve bu sebepten de yardım çalışmalarının büyük bir zorluk ve imkansızlığa rağmen yapıldığından bahsedilmişti.

 

Arakan’a Yardım Edin

 

Beşir Derneği’nin Arakan’da sürdürdüğü yardım çalışmalarına sizler de destek vererek katkı sunabilirsiniz. Beşir Derneği’nin Arakan’da yaptığı faaliyetlere bağışlarınızla destek vermek için derneğimizin web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki Arakan Yardım Kampanyası seçeneğine tıklayarak dilediğiniz miktarda bağışı Arakan’daki mazlum ve mağdurlarla buluşturabilirsiniz. Buna ek olarak SMS yoluyla da Arakan’a yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Beşir Derneği aracılığı ile SMS yoluyla Arakan’a yardımlarınızı ulaştırmak için ARAKAN yazıp 4032’ye 10 TL karşılığında gönderebilir, şefkat ve merhamet elinizi Arakanlı kardeşlerimizi için uzatabilirsiniz.

 Bağış Yap

Arakan Halkı için Sıcak Yemek Dağıtımımız Sürüyor

Arakan Yardım Kampanyası

EKLE