Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’ın Bölge Toplantıları Devam Ediyor

Temsilcilerimiz ve Gönüllülerimiz Katıldı

 

Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’ın beraberindeki heyet ile yaptığı toplantılara derneğimizin Ankara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı; Fatih ,Gölbaşı, Çankaya, Elmadağ Etimesgut, Etlik, Keçiören, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Siteler ve Yenimahalle İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ; Develi, Erbaa, Kangal, Kırıkkale Kırşehir, Kocasinan, Melikgazi, Merzifon, Nevşehir, Sivas, Sorgun, Suluova, Suşehri Tokat, Turhal, Yerköy, Yozgat ve Zile Temsilcilikleri katıldı. Derneğimizin bu toplantıları bünyesinde temsilcilerimiz, geçmiş faaliyetler ile birlikte gelecek çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

 

Yeni Vizyon ve Hedefler Konuşuldu

 

Beşir Derneği’nin gelişim vizyonu içerisinde yer alan konuların ele alındığı toplantılarda yapılan istişarelerle sosyal hizmet çalışmalarına ek olarak sosyal sorumluluk ve sosyal yardım konularında da derneğimizin faaliyetlerinin artırılmasına yönelik yöntemler müzakere edildi. Derneğimizin yurtiçi ve yurtdışındaki çok daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılabilmesi hedefi ile yapılan çalışmalara temsilci ve gönüllülerimiz de fikir ve önerileri ile destek sundular.

 

Beşir Derneği İnsani Yardım Modeli Ele Alındı

 

Beşir Derneği’nin Ankara ve İç Anadolu Bölge Müdürlükleri kapsamında yer alan şehirlerde yapılan çalışmaların da görüşüldüğü toplantılarda derneğimizin yaptığı hizmetlerin niteliği ve kapsamını geliştirmeye yönelik olarak Beşir Derneği İnsani Yardım Modeli de ele alındı. Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’ın bilgilendirme ve tanıtımını yaptığı insani yardım modelimizin daha etkin bir şekilde kullanılabilmesine ilişkin temsilci ve gönüllülerin de fikirleri alınarak, toplantı raporları oluşturuldu.

 

Hizmet Grupları Konusunda Bilgilendirme Yapıldı

 

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar’ın beraberindeki heyetin 6. ve 5. Bölge Müdürlükleri ve bu müdürlüklere bağlı temsilci ve gönüllüler ile birlikte yaptığı toplantılarda ayrıca derneğimizin Türkiye Afet Mücadele Planı (TAMP) kapsamında olası afet ve acil durumlarda yer alacak hizmet gruplarına ilişkin de bilgilendirmelerde bulunuldu. Arama kurtarma ekipleri ile afetler arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarında yer alan derneğimiz beslenme ve psiko-sosyal hizmet grupları ile de afetzedelerin afet sonrasında yaralarını sararak onların toparlanma ve iyileşme becerilerini artırmasına yardımcı olmaya devam ediyor.

 

Birim Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Temsilciler Buluştu

 

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar’ın 2 farklı bölge müdürlüğü ve bu müdürlüklere bağlı 32 ayrı temsilciliğin temsilcileri, heyetleri ve gönüllüleri ile yaptığı toplantılar sonrasında ise Beşir Derneği Genel Merkezi Birim Müdürleri, bölge müdürleri ve temsilciler ile bir araya geldi. Yapılan bu görüşmeler ile derneğimizin yurtiçinde yapmış olduğu sosyal yardım, sosyal hizmet ve sosyal sorumluluk proje ve çalışmalarının kapsamı ve niteliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.Bağış Yap

Genel Başkanımız Fatih Sarıyar’ın Bölge Toplantıları Devam Ediyor

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE