Beşir Derneği’nden Kilis’e Yardım Tırı

Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli yardım kampanyaları ile ihtiyaç sahibi kimselerin yüzlerini güldürmeye devam eden Beşir Derneği, içerisinde insani yardım malzemesi bulunan bir tır dolu malzemeyi Kilis’e uğurlandı.

 

Ankara Bölge Koordinatörlüğümüz tarafından hazırlanan insani yardım malzemesi dolu tır, savaş mağdurları sığınmacılarla buluşmak için yolculuğuna başladı.

 

Kilis’e İnsani Yardım Malzemesi

 

Beşir Derneği’nin Ankara Bölge Koordinatörlüğü tarafından hazırlanarak savaş mağduru  ihtiyaç sahibi kimselerle buluşmak için yolculuğuna başlayan tırımız bir kaç gün içerisinde Kilis’e ulaşacak. Beşir Derneğimizin Kilis’te bulunan ekmek fırınları için hazırlanan tırımız sayesinde Suriyeli savaş mağduru kimselerin günlük gıda gereksinimlerinin sürdürülmesi amaçlanıyor. Derneğimizin Suriyeli sivil ve sığınmacılar için devam ettirdiği yardım çalışmaları bundan sonra sürecek.

 

Günlük 100.000 Ekmek Kapasiteli Fırın

 

Beşir Derneği, Kilis’teki fırınının ihtiyaç duyduğu malzemelerin temini için düzenli olarak yurtiçinden insani yardım tırları hazırlayor. Günlük 100.000 ekmek üretim kapasiteli ekmek fırınımızda hazırlanan ekmekler günlük olarak Suriye’nin kuzeyinde bulunan bölgelerdeki savaş mağduru sığınmacı ve sivillerle buluşmak için yola çıkıyor. Bölgede bulunan ekiplerimiz tarafından dağıtımı yapılan ekmekler ve aşevlerimizde üretilen sıcak yemekler ile savaş mağduru kimselerin günlük gereksinim duyduğu gıda ihtiyaçları karşılanmaya devam ediliyor.

 

Suriye Genel Bağışı ile Sizler de Destek Olun

 

Derneğimizin Suriye İç Savaşı dolayısıyla evlerini terk etmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi sığınmacılar için sürdürdüğü yardım kampanyalarına sizler de bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Zor günler geçiren Suriyeli sivil halkın yanında durmak için derneğimizin web sitesinde bulunan  online bağış bölümünde bulunan “Suriye Genel Bağışı” seçeneğini tıklayarak bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. SMS yoluyla bağışlarını ulaştırmak isteyen hayırseverler ise “SURİYE” yazıp 4012’ye 20 TL, 4032’ye 10 TL veya 4042’ye 30 TL karşılığında ulaştırabilirler.

 Bağış Yap

Beşir Derneği’nden Kilis’e Yardım Tırı

Suriye Genel Bağış

EKLE