Barınma Yardımları

Barınma Temel Haktır

 

Barınma hakkı, insanlığın en temel insani haklarının arasındadır. Dünya üzerinde yüz binlerce insan barınma hakkından mahrum kalmış veya ilkel şartlarda sağlıksız ortamlarda yaşamaya çalışmaktadır. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), yıllık raporunda dünyada 70 milyondan fazla kişinin yaşadıkları yerlerden edildiği açıklanmıştır.

 

Yüz binlerce insan ağaçlar altında, derme çatma çadırlarda, düzensiz kamplarda insanlık onuruna yakışmayacak şekilde yaşam mücadelesi vermektedir.

 

 

Neden Barınma Yardımı Yapıyoruz?

Peygamber Efendimiz (S.a.v.) “Kim, bir Müslümanın sıkıntısını giderip, onu sevindirse, Allahü Teâlâ, kıyamette en sıkıntılı anlarda, onu sıkıntılardan kurtarır." Buyurmaktadır.

 

Peygamber Efendimiz (S.a.v.) müjdesine nail olmak isteyen siz değerli bağışçılarımın sağladığı imkânlar ile Beşir Derneği savaş ve yokluk gibi sebeplerle başını sokacak bir barınak bulamayan mahzun gönüllere barınacak sıcak bir yuvalar kuruyor.

 

Derneğimiz sizinle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi görmeye devam ediyor. Barınma hakkı elinden alınmış ve barınma hakkı yetersiz seviyede olan ailelere desteklerinizle yardım ediyor, yüzlerindeki tebessüme vesile olmaya çalışıyor.

 

Barınma Yardımları Neleri Kapsar?

 

Barınma Yardımları Çadır, Konut, Kira, Isınma (Soba, Kömür, Odun), Temizlik, Elektrik, Faturalar (Su, Elektrik, Doğalgaz), Ev gereçleri ihtiyaçlarının giderilmesi anlamına gelmektedir.

 

Barınma Faaliyet Verileri
 
Beşir Derneği Barınma Projeleri
1. Arakan Barınma Projesi

Bangladeş’te bulunan Arakanlı kardeşlerimize yönelik 100 adet bambu ev ve ortak yaşam alanı projesini bölgenin zorlu şartlarına rağmen hayata geçirdik. 1000 ailenin barınma, temiz içme suyu, oyun parkı, cami, mescit, tuvalet, banyo gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacakları bambu-kent, Arakanlı kardeşlerimize teslim edildi. Bölgenin iklim şartlarına uygun, içerisinde yaklaşık 8 kişilik bir ailenin yaşayabileceği 1000 adet bambu ev projesiyle yaklaşık 8000 Arakanlının barınma ihtiyacı karşılanmış oldu. Yaklaşık 30 bin metrekare alanda yapımı tamamlanan okul, mescit, su kuyuları, şadırvanlar, oyun parkı, tuvalet ve banyo gibi ortak kullanım alanları ile binlerce Arakanlının yüzü güldü.

 

 

2. Suriye Barınma

Suriye'de 9 yıldır devam eden iç savaş sonrası milyonlarca kardeşimiz topraklarını ve evlerini terk etmek zorunda kaldı. Başlatmış olduğumuz barınma projesi ile beraber 7500 kişi kapasiteli, bölge halkına hizmet verecek İdlib, Killi bölgesindeki kamp alanının inşaatını aralıksız sürdürüyoruz. Kamp alanını en kısa sürede hitama erdirerek zeytin ağaçlarının, altında çadırlarda yaşayan binlerce kardeşimize sıcak bir yuva sunmayı hedefliyoruz.

 

 

3. Pakistan Barınma Projesi

2007 yılında Pakistan'da yaşanan sel felaketinden sonra bölgede yaşayan afetzedelere barınma yardımlarımız kapsamında 110 adet kalıcı konut inşa edip kendilerine teslim ettik.

Destek Olmak İster Misiniz?

Sizlerde barınma yardımlarımıza destek vererek binlerce insanın sıcak bir yuvaya kavuşmasına sebep olabilirsiniz.

 

 

 

Gıda Bankacılığı Nedir
 

 

İyiliği Hediye Et