Kapat

Çankırı'da Bayramlıklar Yerini Buldu

Çankırı Temsilciliği bayramlık kıyafet dağıtımı yaparak gönüllere ulaştı.

    Beşir Derneği kurulduğu günden bu yana insanlığın hizmetinde mazlumun ve mağdurun yanında olarak faaliyetlerine devam ediyor. Beşir Derneği Türkiye’de 242 temsilciliği ve yurt dışında ise 55 ülkede çalışmalarını sürdüren derneğimiz, faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor .Yapılan hizmetlerle gönüller yaparken, hayırlara da vesile olan Beşir Derneği, uluslararası  alanda da bir çok çalışmaya imza attı.Aynı zamanda Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşılırken gönül erlerimizi bayramlık kıyafet telaşı sardı.Tüm yurtta bu tatlı telaş devam ederken Çankırı Temsilciliği bayramlık kıyafet dağıtımı yaparak gönüllere ulaştı.

    Yapılan bu anlamlı faaliyetle ilgili Beşir Derneği Çankırı Temsilcisi Salih ÖZKAN şu ifadeleri dile getirdi.''Çankırı Beşir Derneği temsilciliği olarak Çankırı’mız daki ihtiyaç sahibi ailelerimize, savaştan kaçarak ülkemize sığınmış mülteci kardeşlerimize ve bu çirkin savaşta yetim kalmış kimi kimsesi olmayan o mahzun yetim kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermeye devam ediyoruz. Sadece ramazan ayında değil mutat bir şekilde kumanya yardımları yapıyoruz, bizlere ulaştırılan zekât fitre ve bağışları bu kardeşlerimize ulaştırıyoruz, evini kuramayan mülteci kardeşlerimizin evini kurmasına yardımcı oluyoruz.Ramazan bayramının yaklaşmasıyla yetim kardeşlerimizin ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize bayramlıklarını vererek onları mutlu etmenin verdiği hazla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Her zaman dediğimiz gibi bir köprü vazifesi görüyoruz.

    ÖZKAN sözlerine son vermeden önce Çankırı’mızda ihtiyaç sahibi kişilerin olduğu kadar bir o kadarda bu sıkıntıları gidermek için elinden gelen yardımı esirgemeyen büyüklerimizin olduğunu ve bu hizmetlere bir nebze katkısı olan yardım severlere dua ederek sözlerine son verdi.

Uluslararası insani yardım kuruluşu olan Beşir Derneği, 245 temsilciliği, 55 ülkede faaliyetleri ve binlerce gönüllüsü ile KAMU YARARINA çalışıyor. 22.04.2013 tarih ve 2013-5545 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla, “Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü” ne geçen dernek, kazandığı bu statü ile faaliyetlerini daha da büyüterek insanlık için hizmet etmeye devam edecek'' dedi.


Fotoğraf Galerisi