Kapat

Beşir Derneği’nden Suriye’ye Yardım Tırı

Beşir Derneği’nden Suriye’ye Yardım Tırı

Yurt içi ve yurt dışı yardım faaliyetlerini sürdüren Beşir Derneği İnegöl Gönüllü Temsilciliği, düzenledikleri yardım kampanyası ile 24 tonluk yardım TIR'ını Suriye'ye gönderdi.

Veren el ile alan eli birleştiren, "Hayrınıza vesile" sloganı ile yardım hizmetlerini sürdüren Beşir Derneği İnegöl Gönüllü Temsilciliği, hazırladıkları yardım TIR'ını Suriye'ye gönderdi.

 

24 TONLUK YARDIM

Yaşanan iç savaş nedeni ile Suriyeli Müslümanların zor günler geçirdiğini, bu nedenle yardım TIR'ının ağırlıkla kuru bakliyat ve undan oluştuğunu belirten Beşir Derneği İnegöl Gönüllü Temsilcisi Uğur Çiçek, "İlçe halkımız yardım konusu ulunca, hemen bir seferberlik ilan edilmişçesine bu yardımlara canı gönülden destek veriyor. Suriye'de ve tüm dünyadaki yardıma muhtaç, bin bir türlü eziyet ve sıkıntı çekerek yaşamını sürdürmeye çalışan kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun. Gözümüzün önünde yanan bir Halep var. Binlerce insan ölüyor ve biz sadece dua edip oturamayız. Duamız olacak elbette ama bizde elimizden geleni yapıp, onların en azından zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için bu tür faaliyetlerde bulunmalıyız. Biz toklukla imtihandayız, onlar ise açlıkla imtihandalar. Biz rahatlıkla, keyifle, vermekle imtihandayız, onlar ise zulümle, işkence ile almakla imtihandalar. Allah CC Ümmet-i Muhammedin yar ve yardımcısı olsun. Bizim hesabımız daha çetindir. Biz Beşir Derneği olarak niyet ettik; Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi olmaya ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşmaya, sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmaya, hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilmeye" dedi.

 

İLÇE HALKINA TEŞEKKÜR

Yapılan yardımlara ilçe halkının çok büyük katkısı olduğunu ifade eden Çiçek, "İlçe halkımız yardım konuları olduğu zaman, buna kayıtsız kalmayarak elinden geleni yapmaya çalışıyor. Suriye'ye de kayıtsız kalmadılar. Ben ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bu TIR'ın hazırlanmasında çok büyük emek sarf ettiler. Allah hepsinden razı olsun.