Kapat

Beşir Derneği’nden Şehitlere Vefa

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Şehit Ömer Halisdemir’i mezarı başında ziyaret etti.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde ilk geceden itibaren Türkiye’deki 258 temsilciliğiyle meydanlara inerek milli irade nöbeti tutan ve bunun yanı sıra halka yemek, tatlı, su gibi çeşitli ikramlarda bulunan Beşir Derneği, şehitlere vefa ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmiyor.


Niğde’de bir dizi temaslarda bulunan Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı’nın ziyaret ettiği duraklardan biri de Şehit Ömer Halisdemir’in mezarıydı. 15 Temmuz’da cesareti ve kahramanlığıyla ihanet şebekesine aman vermeyen, nihayetinde şehit olan Ömer Halisdemir’e vefasını ifade eden Şanlı, şunları söyledi:


“15 Temmuz, şanlı tarihimize yeni bir zaferi daha altın harflerle nakşettiğimiz, destansı kahramanlıklara sahne olmuş çok mühim bir geceydi. Mezarı başında bulunduğumuz Şehit Ömer Halisdemir gibi nice yiğidimiz şehadet şerbetini içti, niceleri de gazi oldu. Bizler de Beşir Derneği olarak o meşum gecede sokaklardaydık. Hem vatanı savunuyor hem de vatanı savunanlara hizmet ediyorduk. Neyseki bu bela defoldu. Tekrardan milletimizin başı sağolsun. Bu ülkede Ömerler oldukça bizi kimse yenemez.”


Şanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Tüm şehitlerimize bir vefa borcumuz var. Onlar bu vatanın evlatlarının yüzü gülsün, insanlar güven içinde hayatlarını sürdürsünler diye canlarından geçtiler. Beşir Derneği olarak bizler de çocukların yüzlerini güldürmek için tüm canımızla ve gayretimizle çalışacağız.”


Şanlı ve beraberindekiler, ziyareti dualar eşliğinde tamamladı.


Fotoğraf Galerisi