Kapat

Beşir Derneği’nden Mobil Aşevi

5 bin kişilik yemek kapasiteli mobil aşevi Reyhanlı’ya doğru yola çıktı.

Ülkelerinden göç etmek zorunda kalan ve hayat mücadelesi veren Suriyelilere ulaştırılmak üzere İzmir'den 5 bin yemek kapasiteli mobil aş evi yardım tırı Reyhanlı'ya yola çıktı.


Beşir Derneği İzmir Temsilciliği’nin koordinatörlüğünde Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) desteğiyle 5 bin yemek kapasiteli mobil aşevi tırı, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Suriyeli muhacirlere hizmet etmek üzere yola çıktı. İzmir'in Gaziemir ilçesinde mobil aşevinin yola çıkması üzerine düzenlenen programa İzmir Valisi Erol Ayyıldız, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, TÜMSİAD İzmir Şube Başkanı Erkan Çoruk, Semerkand Vakfı Bölge Sorumlusu Ahmet Ölmez katıldı.


Programda konuşma yapan Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, içinde bulunduğumuz Ramazan ayının bereketiyle toplumumuzun hayırseverlikte yarıştığını dile getirerek, ‘Hayırda yarışan bu necip milletin birer ferdi ve birer Beşir’i olarak bizler, şimdi de mobil aşevini hizmete açtık. Reyhanlı’ya dualar eşliğinde uğurlayacağımız bu mobil aşevi inşallah daha nice hayırlara vesile olur ve bu aşevlerimizin sayısı artarak devam eder. Bizler Türkiye’de ve dünyada ulaşmadığımız bir mazlum kalmayana dek durmayacağız ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle tüm mazlumların umudu olmaya gayret edeceğiz.’ dedi.


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ise birlik ve beraberlik mesajı vererek, mazlumun yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı ve mobil aşevi yardım tırı, dualarla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine uğurlandı.


Fotoğraf Galerisi