Kapat

Beşir Derneği'nden Kader Mahkûmları Derneği'ne Ziyaret

Beşir Derneği Başkanı Cevdet Şanlı, beraberindeki heyetle birlikte Kader Mahkûmları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada insanlık adına ve insanlık yararına hizmetlerde bulunan Beşir Derneği, yine insanlığın ve toplumun yararına çalışmalar yürütüp iyiliklerde bulunan çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da destekliyor.


Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, bu kapsamda yapılan STK ziyaretleri çerçevesinde bu kez Kader Mahkûmları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Şanlı, beraberindeki heyetle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette söz konusu derneğin faaliyetlerini yakından inceledi.


Yapılan görüşmede Türkiye’de her 38 saniyede bir suç işlendiğini, 4 bini yabancı uyruklu olmak üzere toplam 220 bin mahkûmun bulunduğunu ifade eden Kader Mahkûmları Derneği Başkanı Necdet Yüksel, ‘Bizler dernek olarak mahkûmlara ve ailelerine çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Ramazan’da 10 bin koli kampanyası yaptık. İçerisinde kıyafetten kitaba pek çok ürünün bulunduğu kolileri cezaevlerine ulaştırdık. Bu kolilerin ulaştırılması noktasında Beşir Derneği’nden aldığımız destek için çok müteşekkiriz.’ dedi.


Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:


‘Artık suç işleme oranları üniversite mezunları ve doktora yapmış insanlarda da artıyor. Yani verilen eğitimler de suç işlemeye engel olamıyor. O yüzden başka bir eğitim yöntemine, başka kaynaklara ihtiyaç var. Dolayısıyla biz de cezaevlerine gönderdiğimiz kolilere birer Kur’an-ı Kerim koyduktan sonra başta Semerkand yayınları olmak üzere ehl-i sünnet çizgisindeki çeşitli dergi, yayın ve kitaplardan koyuyoruz. Çok sayıda FETÖ tutuklusuna doğru anlayışa ulaşabilecekleri eserler gönderiyoruz. Semerkand bu noktada olmazsa olmazımızdır.”


Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ise iyilik için gayret eden ve Beşir Derneği’nin hedef ve icraatlarıyla aynı doğrultuda faaliyetler yürüten tüm STK’lara destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ve Beşir Derneğin'in desteğini her zaman hissedebileceklerini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi