Kapat

Beşir Derneği Sakarya Temsilciliğinden 6 Yardım Tırı Halep İçin Yola Çıktı

Beşir Derneği Sakarya Temsilciliğinden 6 Yardım Tırı Halep İçin Yola Çıktı

Sakarya'da ve Akyazı’da Beşir Derneği tarafından düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 6 Tır insani yardım malzemesi Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıktı

Sakarya'da ve Akyazı’da Beşir Derneği tarafından düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 6 Tır insani yardım malzemesi Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Tırların yola çıkması nedeniyle Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde düzenlenen programda konuşan Beşir Derneği Sakarya Bölge Sorumlusu Ertuğrul Baygın, Halep'in, Halep'le birlikte insanların öldüğünü belirterek, insanlarla beraber insanlığında öldüğünü söyledi. Halep'te yaşanan insanlık dramına bütün dünyanın seyirci kaldığına dikkat çeken Baygın, bütün insanların burada yaşananları seyretmekle kaldığının altını çizdi.

Halep'e sadece Türkiye'nin yardım elini uzattığını ve yardım çağrısında bulunduğunu vurgulayan Baygın, 'Beşir Derneği olarak bu çağrılara uyduk. Sivil toplum kuruluşları ile beraber devletimizle beraber çalışıyoruz. 'Halep için uzat elini' adı altında bir kampanya başlattık. Beşir Derneği olarak 5 yıldır Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz. Azez'deki gibi birçok yerde çadır kampları kuracağız. 100 bin ekmek kapasiteli fırınımız ve 10 bin kişiye sıcak yemek yapıyoruz. Bu tırda un, gıda, temizlik, giysi gibi acil ihtiyaç maddeleri var. Akyazı İlçemizden de İki tır yükleniyor. Bugün Toplam Altı Tırımızı yolcu ediyoruz. Bu Tır umut ediyoruz ki Halep'teki insanlara, o yangına bir nebze olsun karınca misali bir umut olur, umut ışığı olur. İnşallah ümmeti Muhammed'in refahına vesile olur, bu yaşananlar son bulur. Beşir Derneği olarak her zaman hayra vesileyiz mazlumun yanınızdayız' dedi.

Baygın, kampanyaya destek veren bütün hayır sahiplerine de teşekkür etti. Baygın'ın konuşmasının ardından yapılan duanın ardından yardım tırlarının Sakarya Merkezden Çıkıp Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünden Halep'e gitmek için yola çıktı.

Yardım Tırlarını Akyazı’da Yapılan Uğurlama Merasimine Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak. Belediye Sosyal işler müdürü Derya Aksima Akyazı Beşir Derneği ile Çok sayıda Akyazılılar Dualar ile Uğurladı.