Kapat

Beşir Derneği İnsani Yardım Konvoyu Dualarla Harekete Geçti

Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nün Konya’da bulunan lojistik deposundan harekete geçen yardım konvoyu, Suriye’ye doğru yola çıktı.

‘Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya geldik’ sloganıyla diyar diyar gezip her yerde iyilik ve yardımlaşma sancağını dalgalandıran Beşir Derneği, insani yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 


Başta Halep olmak üzere İdlib, Humus gibi Suriye’nin önemli bölgelerinde savaş mağduru mazlum ve mahzun gönüllerin gıdadan giyime, sağlıktan barınmaya pek çok alandaki ihtiyaçlarını karşılayan derneğimiz, bu kez Akdeniz Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’ndan yola çıkardığı insani yardım konvoyunu dualarla uğurladı.


Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin; un, tuz, yağ, salça, makarna, bakliyat gibi temel gıda malzemelerinin yanı sıra çeşitli temizlik malzemeleri, bebek bezi, ilaç ve benzeri ürünlerin bulunduğu insani yardım konvoyunu uğurlarken şunları söyledi:


“Yardım konvoyumuzu ihtiyaç sahibi Suriyeli ve Halepli kardeşlerimize ulaştırmak üzere dualarla gönderdik. Bağışçılarımızdan, Semerkand Vakfımızdan, TÜMSİAD’tan ve emeği geçen tüm gönül erleri fedakâr temsilcilerimizden Allah (c.c) razı olsun. Beşir Derneği olarak Türkiye’nin en ücra köşesinden, dünyanın en uzak noktasına kadar hizmet etmeye, hayrınıza vesile olmaya talibiz.”


Fotoğraf Galerisi