Kapat

Beşir Derneği Edirne Temsilciliği Huzurevi Sakinleri İçin Gezi Düzenledi

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce ve dernek gönüllülerinden Metin Beyazoğlu ve Yüksel Aksakal'ın organize ettiği Kırklareli Dupnisa Mağarası gezisini huzurevi sakinleri ve personeliyle birlikte gerçekleştirdi.

Edirne’den kahvaltı sonrası yola koyulan kafile Kırklareli’nin yeşille kucaklaşan yollarında ilerlerken ilk durak ve dinlenme yeri olan Armağan köyünde kısa bir mola verdi. Köy muhtarı ve aynı zamanda Beşir Derneği Kırklareli Temsilcisi olan Recep Dal'ın ve köylülerin hoş misafirperverliği ile misafir edildiler. Dupnisa Mağarasına dik yamaçlardan tırmanarak ulaşıldı. Yamacın sonunda mağaranın serin ve karanlık dehlizlerine ilk adımlarını atan gezi ekibi, huzurevi sakinlerinden Murat amcanın türkü ve ilahileriyle çoştu. Köye dönüşte Recep Dal ekip için gayda ve tulum sanatçısının kısa dinletisi hazırlatmıştı. Kısa konserden sonra geleneksel yemeklerden oluşan ikramlar yenildi.

Bu güzel günün ardından huzurevi sakinleri Beşir Derneği yetkililerine teşekkür ederken, bir başka gezi etkinliğinde buluşulmak üzere çaylar içilip Edirne’ye dönüldü.

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce yaptığı açıklamada “Büyüklerimiz için düzenlediğimiz bu geziden dolayı gelen teşekkür ve dualarla duygu dolu anlar yaşadık. Manevi kazancı büyük olan bir etkinliğe katkı vermenin hazzıyla ve bir başka gezide tekrar birlikte olma temennisiyle büyüklerimizin ellerinden öpüp dualarını aldık” dedi.


Fotoğraf Galerisi