Kapat

Beşir Derneği Ankara’da Yetim Çocukların Yüzünü Güldürdü

Beşir Derneği, Ankara’da yetim ve ihtiyaç sahibi 950 çocuğa bayramlık giysi dağıttı.

Yurtiçinde ve yurtdışında açtığı bayramlık dağıtım mağazalarının yanı sıra ihtiyaç sahibi 5-12 yaş grubu çocukların bayramlık ihtiyacını da karşılayan Beşir Derneği, iyilik her yerde sloganıyla çıktığı yolda durmaksızın ilerliyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürlüğü Lojistik Merkezi’nde 5-12 yaş grubu yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık dağıtım organizasyonu gerçekleştirildi. Büceyr’i Beşir’e dönüştüren o kutlu ölçüyü kendine düstur edinerek yardım faaliyetleri gerçekleştiren Beşir Derneği,  düzenlediği bayramlık dağıtım organizasyonuyla ihtiyaç sahibi ve yetim 950 çocuğun bayram sevincine ortak oldu.

 

5-12 yaş grubu ihtiyaç sahibi ve yetim kız-erkek çocukların mutluluğu için düzenlenen bayramlık dağıtım organizasyonu, Beşir Derneği’nin Ankara’da bulunan temsilciliklerinin daha önceden sosyal incelemelerde bulunarak belirlediği ihtiyaç sahibi çocuklar için bir şenlik havasında geçti. İlçe belediyelerinin, paydaş STK’ların ve Semerkand Vakfının desteğiyle tedarik edilen servis araçlarıyla dağıtımın yapıldığı noktaya büyük bir coşku ve heyecanla getirilen çocuklar, bayramlıklarını bizzat teslim aldı. Çocuklar, bayramlık giysi paketlerinin yanı sıra çeşitli hediyelerle de şenlendirildi.

 

Başta Türkiye’nin 81 ilinde olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde de insani yardım faaliyetlerini sürdüren Beşir Derneği, vekâleten kurban bağış organizasyonu da gerçekleştirerek kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.


Fotoğraf Galerisi