Kapat

Beşir Derneği, Ağrı Cezaevinde Kitap Dağıttı

Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği ve Semerkand Vakfı, Ağrı M Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan mahkumlara kitap hediye etti

Mahkumların topluma kazandırılması gerektiğini düşünen Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı cezaevlerindeki mahkûmlara kitap ve dergi yollamaya başladılar. Bu projenin en son örneği Ağrı’da M tipi kapalı cezaevinde bulunan mahkûmlara kitap dağıtımı yapılarak verildi..

“Mahkumların topluma kazandırılması için çalışıyoruz”

Kitap dağıtımından sonra açıklama yapan Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Kadir Çelik; “hiçbir suç cezasız kalmamalı, ama insan suç işledi diye de yok sayılmamalı mantığıyla hareket ediyoruz. Kitap kampanyamız mahkumların ıslah edilmesi ve topluma kazandırılması amacına yardım ediyor. Bizler de Ağrı Cezaevinde bulunan mahkumlara, ‘Peygamberim’ adlı kitaptan 500 adet ve ‘Asrı Saadet’ adlı kitap 500 adet toplamda 1,000 adet kitap hediye ettik. Beşir Derneği olarak hizmetlerimiz hem ülkemizde hem de Ağrı’da devam edecektir” dedi.

Kadir Çelik, Beşir Derneği’nin kitap kampanyasına ve dağıtımına destek veren, Semerkand Vakfı Ağrı Sorumlusu Yüksel Kılıç ve ekibine ve desteklerini esirgemeyen vatandaşlara teşekkür etti.

Cezaevi yetkilileri ise, Beşir Derneği’nin faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını ve yapılan faaliyetlerin gurur verici olduğunu söyledi.


Fotoğraf Galerisi