Kapat

Arnavutluk’a Yardım Tırı Yola Çıktı

Beşir Derneği, Arnavutluk’a bir tır dolusu yardım malzemesi gönderdi. Gıda, giyim, kırtasiye seti, ev eşyası, hijyen paketleri gibi malzemelerinden oluşan yardımlar Arnavutluk’ta ihtiyaç sahibi yetimlere ve ailelerine dağıtılacak.

Dünya’nın 55 ülkesinde gönüller yapmaya devam eden Beşir Derneği, 2013 yılında Arnavutluk ile bağlantılarını daha da arttırmıştı.

Yıl içinde Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve Genel Sekreter Fatih Sarıyar Arnavutluk’ta bir dizi temaslarda bulunup, incelemeler gerçekleştirdiler. Aynı zamanda 150 yetim çocuğa ve ailelerine nakdi yardımlar dağıtıldı.

Maddi desteğin yanında manevi destek

Sonrasında Arnavutluk’tan Alsar Vakfı ve Arnavutluk Yetim Çocukları Koruma Derneği yetkilileri Beşir Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdiler. Yapılan görüşmeler sonucunda Arnavutluk’ta ihtiyaç sahipleri için acil ihtiyaçlar belirlendi. Belirlenen ihtiyaçlar Beşir Derneği tarafından Arnavutluk’a gönderildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Abdulhakim Bayram, Beşir Derneği’nin yalnızca maddi değil ihtiyaç olması halinde manevi olarak da destek sağladığını ifade ederek Arnavutluk’a yönelik bu tip çalışmaların devam ettiğini bildirdi.