Kapat

Beşir Derneği

Adana Temsilciliğinden Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Tırı

Beşir Sosyal yardımlaşma Derneği Adana Temsilciliği Bayırbucak Türkmenlerine gıda ve giyimden oluşan bir tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Bayırbucak Türkmenlerin sahip çıkarak onları yalnız bırakmayan Beşir Derneği Adana Temsilcisi Ayhan Binboğa “Onların acısını yüreğimizde hissediyoruz” diye konuştu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Binboğa, giden yardımların Adanalı hayırseverlerden toplanan bağışlar olduğunu söyledi. Destek verenlere teşekkür eden Binboğa, Bayırbucak Türkmenlerine yapılan saldırıları ve katliamları şiddetle kınadıklarını belirterek şöyle devam etti: 

YARDIM İÇİN MESAJ ATIN

“Hayırseverlerimizin bağışladıkları insani yardım malzemelerini bizzat başında olarak Yayladığı sınırı içerisinde zor durumda kamplarda olan Türkmen Kardeşlerimize ulaştırmak için yola çıktık. Türkmen kardeşlerimiz her zaman yanında olduklarımızı bilsin. Dualarımız hep onlarla olacak. Sınırda kurulan çadırlarda yaşayan Türkmen kardeşlerimizin acil olarak çadır, battaniye, kışlık mont, kışlık ayakkabı, konserve, su, çocuk maması, çocuk bezi ve her türlü kuru gıda malzemelerine ihtiyaçları vardır. Yapmış olduğumuz bu kampanyaya tüm Adanalı hayırsever kardeşlerimizi davet ediyor ve yardımlarını bekliyoruz. Ayrıca yardımlarınız için SURİYE yazıp 4042 ye mesaj gönderebilirsiniz.”


Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Tır’ını uğurlamaya Semerkand Vakfı Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, Tümsiad Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kalenderoğlu, Semerkand Vakıf Yönetimi, Ak Parti Seyhan ilçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, ve Adanalı Beşir Derneği Gönüllüleri katıldı.