Kapat

81 Yaşındaki Sevgi Nineye Beşir Derneği’nden Yardım Eli

Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki Sevgi nine yaşam öyküsü yürekleri burktu.

Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki Sevgi nine yaşam öyküsü yürekleri burktu.

 

Beşir Derneği’ne yardım için başvuru yapan, 17 yıl önce eşini kaybetmiş olan asırlık çınar Sevgi nineye, Beşir Derneği yardım elini uzattı.

 

Kurban Bayramı öncesinde insani yardım çalışmalarına hızlandıran Beşir Derneği Derince Temsilciliği yetkilileri, Sevgi ninenin evine giderek incelemelerde bulundu.

 

Beşir Derneği Derince Temsilcisi Ahmet Kandemir, “Bugün sosyal inceleme ekiplerimiz ile birlikte, yardım başvurusu yapan Sevgi teyzeyi evinde ziyaret ederek, durumunu inceleyip yardıma ihtiyacı olup olmadığını yerinde tespit ettik. 81 yaşındaki yaşlı çınar, hayat arkadaşının onu 17 sene önce bırakıp, dünyadan göç etmesinden bu yana tek başına yaşıyor. İki ayda bir aldığı 500 TL maaşından başka hiçbir geliri yok. Nurlu, ağzı dualı, tok gözlü, tertemiz bir teyzemiz. Onunla biraz sohbet ettik bize hayat hikayesini anlattı. Ayrıca hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum, hizmetlerin büyümesi için, bağış, zekat, kurban ve fitrelerinizi derneğimize bağışlayarak hayıra vesile olabilirsiniz” dedi.

 

“ONU KAYBETTİM ÖKSÜZ KALDIM”

 

Ahmet Kandemir, Sevgi ninenin ömrünün yoksulluk içinde geçtiğini, 12-13 yaşından beri tarlada bağda bahçede çalıştığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“En çok üzüldüğü olayın ise eşini kaybetmek olduğunu vurguladı. Hayat yoldaşına olan özlemini her fırsatta dile getiren Sevgi nine, “Onu kaybettim, ben öksüz kaldım. Rabbim siz gençlere merhamet yaşlılara da sabır versin. Mevlam kimseyi kimseye muhtaç etmesin”

 

SİZ DE YARDIMDA BULUNABİLİRSİNİZ

 

Beşir Derneği Derince Temsilcisi Ahmet Kandemir, hayırsever vatandaşların çevredeki insanlara karşı duyarlı olmasını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:


“Bilmiyorum, belki sizin de mahallenizde, etrafınızda mutlaka böyle yaşlı teyzeler var. Kimse farkında değildir onların. Kimse önemsemez onları. Bayramlarda tek başlarınadırlar çoğu kez. Kimse ziyaretlerine de gitmez onların. Ama belki onların duası hürmetine manen ayakta durabiliyoruzdur. Belki onların duası bizlere kalkan oluyordur. Bizleri koruyordur. İşte böyle gönlü tertemiz  teyzelerimizi ihmal etmeyelim. Onlara uğrayıp, ellerini öpüp, dualarını alalım. Derince Beşir Derneği olarak bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için gayret sarfediyoruz. Sizlerde mahallenizdeki ihtiyaç sahiplerini bize bildirin. Başvuru aşamaları öncelikle https://www.besir.org.tr/Giris/ yapılması gerekmektedir. Sonraki  aşama yardım talebi tıklanarak gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir. Yardım formu doldurulduktan sonra gerekli evraklarla nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte Yeni Mahalle Süreyyapaşa Caddesi Sardunya Sokak No:24 Pendik/ İstanbul adresine gönderiniz.”