Yetime

Yetime

Yetime yardım yapmak dinimizde en çok makbule geçen hususlar arasında yer almaktadır. Annesi ya da babası olmayan ve ailesi olan çocuklara göre daha dezavantajlı olan çocukların kesinlikle toplum yardımı ile sorunlarının çözülmesi ve bunların ailesinin de tüm Müslüman toplumu olması gerekmektedir. Beşir Derneği bu noktada size yardımcı olacaktır. Beşir Derneği sayesinde hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir yanında bulunan çocuklara gerekli olan yardım malini sorunsuz biri biçimde uzatabilirsiniz.

Yetimlere Yardım Nasıl Yapılır?

Yetime yardım yaparken kişilerin dikkate alması gereken hususlardan bazıları;

  • Yetimlere yardım yapma aşamasında özellikle gösteriş amacı ile adım atmamalısınız.
  • Yardımların ben yardım yapıyorum algısı yaratmak için yapılmaması gerekir. Bunu İslam dini gösterişçilik ya da iki yüzlülük olarak tanımlamaktadır.
  • Sadece içten gelen duygular ile yardımlarınızı ulaştırmanız gerekiyor. Çocukların okul masraflarından gıda yardımına kadar sorunsuz bir biçimde adımlarınızı atabilirsiniz.
  • İslam dini sizin hayattaki bolluğunuza ve bereketinize şükranlarını iletmeniz için yardım yapma yolunu göstermektedir. Bu şekilde hem farklı bir ailenin hayatına dokunabilirsiniz hem de en içten duygular içerisinde Allah’a verdiği nimetlere şükredebilirsiniz.

Beşir Derneği yardım adımlarının her birinin İslami detaylara uygun şekilde yapılmasına da büyük önem vermektedir. Ancak bu şekilde Allah’ın rızasını kazanmak için yardımlarınızı tamamlamalısınız. Beşir Derneği bu alanda aracılık yapan dernekler arasında İslami usullere en uygun davrananların başını çekiyor. Gönül rahatlığı ile yardımlarınızı tamamlama imkanını elde edebilirsiniz.

Yardımlarınızı Bayramlar ile Kısıtlı Tutmayın!

Yetime yardım yapacak olan kişilerin illa özel bir gün olmasını beklememesi gerekiyor. Bunun tam aksine çocukların hayatında gerçekten biri fark yaratabilmek için yardımların çok daha sürekli hale getirilmesi gerekir. Örneğin Kurban Bayramı kapsamında bağışlarınızı vekalet vererek yetimlere ulaştırırken normal süreçlerde de Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek için bir yetimin yüzünü güldürebilirsiniz. Hayatınıza bu şekilde muhteşem bir ferahlık ve iç rahatlığı da katmış olacaksınız.

Farklı Coğrafyalarda Yetimler Yardımınızı Bekliyor!

Yetime yardım ederken çocukların hayatlarına sadece ülkemizde değil farklı coğrafyalarda da dokunabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde Filistin ve Yemen’de yaşanan durumların içler acısı olduğunun da belirtilmesi gerekiyor. Oldukça kısa bir süre içerisinde farklı coğrafyalarda yaşayan çocukların acılarına derman olma şansını yakalayabilirsiniz.

Hem SMS hem de nakit yardım üzerinden ellerinizi bu coğrafyaya da uzatma hakkını elde edebilirsiniz. Filistin’de yer alan çocuklar ailelerinin İsrail kuvvetleri tarafından öldürülmesi sonucu büyük mağduriyetler yaşıyor. Sadece temel ihtiyaçlarına erişmeleri konusunda dahi büyük zorluklar ile karşı karşıya geliyor. Yemen’de ise açlık ve susuzluk sebebi ile hayatlarının en zor günlerinden birinin yaşandığının belirtilmesi gerekmektedir.

Şeffaf Yardım Süreci

Yardım adımlarının Beşir Derneği tarafından en şeffaf şekilde yürütülmesi için gerekli kontroller sorunsuz bir biçimde yapılmaktadır. Bağış yapan kişilerin sadece tek bir kuruşunun dahi zayi olmaması için büyük bir hassasiyet gösterilir. Siz de hayatınızda yardımlarınız ile bolluk ve bereketi kendinize çekmek ve iç huzur ile yaşamak isterseniz Beşir Derneği yardım kampanyalarına bir göz atabilirsiniz. Hem ülkemizde hem de dünyanın dört biri yanında muhtaç insanlara bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Yardım Kampanya Seçenekleri Nelerdir?

Yardım kampanyaları fitre, zekat ve kurban bağışlarının yapılmasından başlayarak susuzluk ile mücadele eden yerlerde su kuyularının açılmasına kadar oldukça kapsamlı bir listeye sahiptir. Büyük ya da küçük yardım diye ayırt etmeden bütçeniz ne kadar el veriyorsa onu kısa bir sürede yardım kampanyası kapsamında gönderebilirsiniz. Bütçenizi en nitelikli seviyeye çekerek yardımlarınızın payını artırmayı hedefleyin!