Yetim Dayanışma Günleri

Yetim Dayanışma Günleri

Yetim dayanışma günleri sayesinde ailesini kaybetmiş olan çocukların hayatına siz de olumlu bir dokunuş yapabilirsiniz. Yardımınız ne kadar küçük olursa olsun onların hayatına az da olsa bir katkı sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. En kısa süre içerisinde siz de yetim dayanışma günlerine ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Beşir Derneği toplanan yardımların İslam’ın temel hususlarına uygun bir biçimde değerlendirilmesine büyük önem verilmektedir.

Yetim dayanışma günlerinde yetim ve öksüz çocukların hayatının aileleri varmış gibi bir destek ile daha iyi noktaya getirilmesi sağlanır. Bu alanda yetim ve öksüz kardeşlere yardım etmek Müslümanlığın en temel gerekleri arasındadır. Biri ümmet olarak düşündüğünüz zaman tüm İslam alemi kardeştir. Siz de kardeşinizin aç yatmasına ya da okula gidecek parasının olmamasına tahammül göstermemeli ve yardım elinizi uzatmalısınız.

Kurban Bağışınızı Yapın!

Yetim dayanışma günleri kapsamında kurban bağışı da yapabilirsiniz. Kurbanınızı kendinizi kesebileceğinizi gibi vekalet vererek derneklerin kesmesine ve bunun üzerinden yardıma muhtaç olan kişilere yardım götürmesine ön ayak oyabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Dini bir sorun da teşkil etmemektedir. Kurbanın vekaletinin alınması için yazılı bir biçimde sizden belge istenir. Çok paylı olan hayvanların kesiminde ise tüm paydaşlara aynı şekilde vekaleti alınır. Hukuki ya da dini boyutta tek bir açığın dahi meydana gelmesine izin verilmez.

Yardımlarınızı Çeşitlendirin!

Yetim dayanışma günleri kapsamında yardımlarınızı çok daha çeşitli bir hale getirebilirsiniz.

  • Bu noktada yardımlarınızı dilerseniz SMS üzerinden dilerseniz de nakit olarak yapabilirisiniz. Ramazan ayında fitrenizi zekatınızı verebilirsiniz. Aynı zamanda gıda kolisi hazırlatma hakkınız da bulunuyor.
  • Bütçeniz ne kadarsa ona uygun bir yardım modelini seçebilirsiniz. Yardımların büyüğü küçüğü yok. Sizin için önemsiz olan bir yardımın aslına bakılırsa yetim ya da öksüz çocuklar için büyük öneme sahip olduğu belki de onların sofrasında bir dilim ekmeğe dönüştüğünün belirtilmesi gerekiyor.

Yardımlarınızı Sürekli Hale Getirmelisiniz!

Yardımların sadece bayramlarda ya da alternatif dini günlerde değil tüm seneye yayılması gerekiyor. Ancak bu şekilde kişilerin hayatlarında olumluluklara şükretme şansı olacaktır. Siz de yardımlarınızı sürekli hale getirerek Allah’a olan hamdınızı daha net bir hale getirebilirsiniz. Sizi şükrederken Allah’ın izni ile başka ailelere ya da çocuklara şükredilecek nimetler de sunma imkanını elde edeceksiniz. Bu noktada aldığımız her nefesin aslına bakılırsa bir şükür sebebi olduğunun gözden kaçırılmaması gerekiyor.

Tüm Dünyaya Yardım Elinizi Uzatın!

Yardım adımlarınızın sadece ülkemiz ile sınırlı kalmaması gerekiyor. Aynı zamanda dünyaya da yardım elinizi uzatma fırsatını elde edebilirsiniz. Yemen ve Filistin gibi ülkelerde çocuklar ve aileler yardımınızı bekliyor. Beşir Derneği aracılığı ile zor durumlar ile baş etmek zorunda kalan ve kendini tam manası ile çıkmazsa hisseden bu ülkelerin vatandaşlarına yardım elinizi uzatabilirsiniz. Yardım ellerini size verdiler, cevapsız ve ümitsiz bırakmayın!

Yardımlarınızı Şeffaf Bir Biçimde İletme Şansını Elde Edin!

Yetim dayanışma günleri kapsamında yardımlarınızı Beşir Derneği üzerinden sunarak harika bir fırsat yakalayacaksınız. Beşir Derneği alınan yardımların ihtiyaç sahiplerine en kısa süre içerisinde iletilmesi için büyük bir çaba sarf etmektedir. Hangi alanda kaç TL değerinde yardım yapıldığına dair gerekli olan tüm bilgilendirme bağışta bulunan kişilere bildirilir. Bu alanda hizmet veren diğer dernekler ile kıyaslandığı zaman yardımların ne derece şeffaf biçimde yapıldığını görebilirsiniz. Sizin yapmış olduğunuz 1 TL değerinde yardımın dahi boşa gitmemesi için denetlemeler ile dolu muhteşem bir sistem hazırlanmıştır.