Gazze Yardım Sms No

Gazze Yardım Sms No

Gazze, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi. Filistin Ulusal yönetimi altında olan bu kent, çok uzun yıllardan beri İsrail ablukası altında olmasından dolayı gündeme gelmekte. Müslüman kardeşlerimizin yaşamış olduğu bu şehrin birçok ihtiyacı var. İnsani yardım alma konusunda sıkıntı çeken Gazze'deki duruma sessiz kalmak bizler için büyük bir ayıp olacak. Bu yüzden Gazze yardım Sms ile onlara destekte bulunabiliriz. Beşir Derneği, hazırlamış olduğu başarılı altyapı ve organizasyon sayesinde yollayacağınız paraları ihtiyaç sahiplerine kısa sürede ulaştırıyor.

Gazze'nin Durumu Ne?

Gazze, Filistin'in sınırları içinde yer alan ve son derece kadim olan bir yer. Bilindiği üzere bu topraklar, Allah'ın yüce dini İslam başta olmak üzere birçok farklı inanç açısından burası kutsaldır. Elbette bizim yani Müslümanların açısından buranın önemi bambaşkadır. Çünkü Kabe'den önce kıblemiz Kudüs topraklarıdır. Mescid-i Aksa'nın burada yer alması ise işin boyutunu değiştirmekte. Bölgede yaşayan Filistin halkına yardım etmek ise tüm İslam dünyasının her daim yapması gereken bir şey.

Bunun nedeni ise İsrail tarafından uygulanan politikalar. Çünkü bu devlet, kendisinden başka hiçbir kimseye yaşam hakkını tanımıyor. Bundan dolayı Gazze, çok uzun yıllardan beri bir abluka altında. 2010 yılında Mavi Marmara gemisi ile bu delinmeye çalışıldı. Fakat İsrail askerlerinin sert bir tepkisi ile karşılandı. Bunun yanı sıra bölgedeki birçok kişinin açlıkla boğuştuğu biliniyor. Aynı zamanda Müslüman kardeşlerimizin başta gıda olmak üzere birçok farklı ihtiyacı bulunuyor. İşte bunlardan dolayı Gazze yardım Sms ile bölgedeki insanlara ulaştırılıyor.

Gazze'ye Yardım İçin Hangi Kurumlar Tercih Ediliyor?

Gazze yardımı konusunda her ne kadar birçok farklı hayır kurumu söz konusu olsa da, bölgede son derece güçlü olan ve ihtiyaç sahiplerini sonuna kadar bilen Beşir Derneği en iyilerinin arasında dikkat çekmekte. Bu dernek, özellikle kurulmuş olduğu 2011 yılından beri, Gazze başta olmak üzere Müminlerin büyük sorunlar yaşadığı ve yardıma ihtiyaç duymuş olduğu yerlerde son derece aktif. Bundan dolayı destekte bulunmak ve kardeşlerimizin çekmiş olduğu acıları bir nebze olsa da dindirmek için yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Gazze Yardım SMS Kampanyası Neler?

Gazze yardım Sms kampanyasının ayrıntıları şöyledir;

 • Birden çok miktarda olacak şekilde belirlenmiş olan meblağlar söz konusu.
 • Buna göre en az 5 TL olmak üzere kısa mesaj sayesinde desteğinizi belirtebilirsiniz.
 • Bunu sağlayabilmek ise çok kolay. İlk olarak yapılacak şey cep telefonunun mesaj alanına erişimdir.
 • Daha sonra Filistin kelimesini yazın.
 • Eğer 5 TL'lik bir bağış yapmak istiyorsanız, belirtmiş olduğunuz mesajı 4042 numaralı hatta yollamanız lazım.
 • Aynı zamanda 10 TL gibi bir miktar üstünden de katılım çok zor değil.
 • Mesajınızı oluşturun ve bunu 4032 numaralı hatta gönderin.
 • Son olarak 20 TL gibi daha çok paranın kabulü de Beşir Derneği tarafından mümkün olduğundan, mesajınızı 4012'ye göndermeniz yeterli olacaktır.
 • Böylelikle hayrınızı tamamlamış olursunuz.
 • Bu mesaj ile beraber belirtilmiş olan para derneğe ulaşır.
 • Para her daim ihtiyaç sahipleri için kullanılır.

Beşir Derneği Gazze Yardımları Neler?

Gazze yardım Sms çerçevesinde dernek birden çok yardım türü ile Müslüman kardeşlerimizin mutlu olmasını sağlıyor. Bunların başında gıda konusunda gerçekleştirilen destekler var. Aynı zamanda çeşitli kurban organizasyonlarının olduğunu da hemen söyleyelim. Ramazan ayı geldiğinde yardımların şekli de değişmekte. Dernek, bölgede eğitime muhtaç olan çocuklar için bir ana okulu da inşa etti.