Kapat

Filistin

Filistin, Filistin Yardımları, Gıda, Giyim, Yakacak, Ramazan Yardımları,

Filistin/ Gazze Yardımları

İnsanlığın kadim şehri, selam yurdu ve İslam’ın ilk kıblesi Kudüs; barbarca bir işgal ile karşı karşıyadır. İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bir anlayış, Kudüs’ü işgalci bir topluluğa teslim etme adına yıllardı tam bir vahşet uygulamaktadır. Gazze’de, elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şey olmayan onlarca masum insan, bütün dünyanın gözü önünde hunharca katledilmekte ve yurtlarından atılmaya çalışılmaktadır.

Bu zulme sessiz kalmayan Beşir Derneği, kardeşlerinin yanında olmak ve yaralarını sarmak adına bağışçılarından aldığı destekle Filistin’de, Gazze’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Filistin Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Filistin’de gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Filistin Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Filistin’de da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Filistin Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Filistin’de gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Filistin Eğitim Yardımları

Eğitim, bir insanın; duygusal, bedensel, zihinsel olarak sahip olduğu yeteneklerini belirlenen amaç doğrultusunda geliştirmesidir. Eğitim her bireyin temel hakkıdır. Zor şartlar altında bazı insanlar bu temel haklarından mahrum kalabiliyorlar. Bu nedenle Beşir Derneği mazlum coğrafyalarda eğitim faaliyetlerinin devam etmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Beşir Derneği, Gazze’nin Şecaiye Kubbe Mahallesinde bulunan altmışı yetim toplamda 100 öğrencinin eğitim gördüğü, Fatıma Zehra Anaokulunda ki çocukların eğitimlerine destek olmaktadır.

Filistin Sağlık Yardımları

Beşir Derneği, yaptığı çeşitli sağlık yardımı çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin ümidi olmaya devam ediyor. Hastalığın kol gezdiği bölgelerde rehberlik, ilaç yardımları, sağlık taramaları ve tedavi gibi çalışmalarıyla Beşir Derneği, mazlumların yardımına koşmaktadır.

Yıllardır süregelen savaşın yıkıcı etkileri nedeniyle insanların temel gereksinimlerini karşılamakta güçlük çektiği Filistin’de yaptığı ilaç ve tıbbi malzeme yardımıyla bölge halkına umut oluyor. Bu kapsamda Gazze Şeridi Acil Sağlık Noktalarında bulunan yaralılara ve diğer Filistinlilere 13 bin 500 adet sağlık malzemesi yardımı gerçekleştirdik.

Filistin genelinde Gazze özelinde sağlık yardımlarımız devam ediyor.

Filistin Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır.

.