Filistin’e Yaşam Yardım

Filistin’e Yaşam Yardım

Filistin bilinen resmi ismi ile Filistin Devleti Ortadoğu'da yer almaktadır. Bir Arap Devleti olan Filistin’in başkenti Kudüs’tür. Yaşanılan İsrail işgalinin ardından büyük felaket yaşayan Filistin, Merkezi Ramallah'ta yer almaktadır.  Filistin Bölgesi'nin sınırları içerisin de yer alan ülkeler çoğu zaman tartışma konusu olsa da Filistin Kutsal Topraklar olarak yer almaktadır. İsrail tarafından bölgeye uygulanan savaş ve şiddet ve birlikte oldukça büyük kayıplar verirken dünyada da ses getiren bir durum yaşanmıştır.

Beşir Derneği Filistin-Gazze Yardımları

Filistin’e Yardım, Filistin 5 milyonluk nüfusu ile Kadim bir şehirdir. Filistin'de bulunan Kudüs İslam'ın tek ve ilk kıblesi olmakla birlikte İsrail tarafından işgale uğramıştır. Yaşanılan bu işgal ile birlikte İsrail tarafından Filistin'e uygulanan bu vahşet sonrasın da Gazze yerle bir olmuştur. Milyonlarca Gazzeli insan evlerinden yurtlarından çıkarılmış, milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Hunharca katledilen insanlar bulundukları ülkeden atılmaya çalışıldı. Kalplerindeki İman sevgisi ile yüreklerindeki cesaret ile Filistin Gazze halkı yaşadıkları yerleri yaşanılan bu işgal ile birlikte terk ederek milyonlarca çocuk kadın herkeste hayatını kaybetti. Burada bulunan gözü yaşlı insanlara Beşir Derneği kolları sıvayıp yardıma koştu. İnsanların yarasını sararken aynı zaman da onlara gıda, giyim, barınma için yardımlar da bulundu. Beşir derneğine yapılan bağışlar, Beşir derneğine yapılan destekler ile birlikte ihtiyaç sahibi insanlara, yetim kalmış çocuklara, yardımlarını esirgemeden gelen destekle birlikte de onlara yaşadıkları bu işgal sonrasın da yaşam mücadelelerini devam ederken yüzlerin de ufak bir tebessüm bile yakalamak adına yardım etmiştir. Beşir Derneği İsrail tarafından işgale uğrayan Filistin'e evlerinden çıkarılan insanların, açlıkla savaşan insanlara, gıda yardımlarında da bulunmuştur.

Filistin ve Yaşam Mücadelesi

Filistin’e Yardım, aldığı destek ve bağışlarla birlikte gerekli çalışmaları yürüterek Filistin'e yardım kampanyaları, Filistin'e gıda kampanyaları gerçekleştirmiştir. Beşir Derneği'nin iyiliğin her yerde, iyiliğin paylaşılabilir, iyiliğini dayanışma içerisinde gerçekleştirildiğini gösterdiği bu çalışmalar bu zulme, bu vahşete sessiz kalınmaması gerektiğini ve oradaki insanların da, orada ki kardeşlerimizin de yardıma destek olarak, gözyaşlarının silinmesine ihtiyaçları olduğunu göstermiştir. Beşir Derneği hazırladığı gıda kolileri ile birlikte orada bulunan ailelere aylık olarak, gıda kampanyaları düzenlemiştir. Açlıkla mücadele eden Filistin Gazze'de aynı zaman da hastalıklarla mücadele ettikleri için, yaşam mücadelelerini devam etmeleri adına destek olmuştur.

 

Filistin’e Yardım İçin Yapılan Çalışmalar Nelerdir?

Beşir Derneği tarafına bağışlanan kurbanlar ile birlikte, Filistin ve yaşayan Müslüman din kardeşlerimize de kurban ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri adına bağışlar da bulunmuş, kurbanlarını kesmiş ve dağıtımlarını da gerçekleştirmiştir. Yapılan kurban kesim çalışmaları ile vekâleten aldığı Beşir Derneği, oradaki insanların da sofraların da et olunması, oradaki insanların da bayramlarını yaşayabilmeleri adına çalışmalar gerçekleştirmiştir. Aynı zaman da Ramazan Bayramı'nda da Beşir Derneği Filistin'e oradaki çocuklara, bayramlık kıyafetlerini, Ramazan Bayramı'ndaki bir arada olmalarını sağlayan iftar sofralarını, yapılan destek, yapılan bağışlar ile birlikte kurmayı sağlamıştır. Filistin’e Yardım, Beşir Derneği İsrail işgalinin ardından okullarından mahrum kalan çocuklara eğitim desteği vermeyi de ihmal etmemiştir. Milyonlarca çocuk yaşanan felaketin ardından okullarından uzak kalıp eğitim hayatlarının da bitmesine sebep olmuştur. Ancak burada Beşir Derneği Fatma Zehra anaokulun da bulunan minik minik öğrencilere eğitimlerini devam ettirmeleri adına bu yolculukların da destek olarak, bir omuz da Beşir Derneği ile gelerek onarım zor şartlar altın da haklarını destek olarak vermiştir. Eğitimin herkesin hakkı olduğunu gösteren Beşir Derneği Filistinli çocuklara da bu konu da destek olmuştur.