Filistin’e Yardım

Filistin’e Yardım

Filistin’e yardım konusunda sorunsuz bir sistemden faydalanmak isterseniz Beşir Derneği gerekli olan tüm alt yapıyı ve zemini hazırlamıştır. Filistin uzun senelerdir İsrail ambargosu altında. Sadece ambargo değil dönemsel olarak saldırılar ve işgal alanını genişletme adımlarının da atıldığı görülmektedir.

Filistin’e bu şekilde bir durumda yardım etmemek Müslümanların yalnız bırakılması İslam dininin hiçbir parçası ile uyuşmuyor. Mümin kardeşlerimizin sıkıntısına en kısa süre içerisinde bizim de el uzatarak yardımcı olmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde gece yatarken başımızı yastığa bir nebze de olsa rahat koyma imkanını elde edebiliriz! Beşir Derneği en doğru yöntemler ile gerekli olan yardım adımının atılması konusunda size bir fırsat sunuyor.

Filistin’e Sağlık Malzemeleri Gönderiliyor!

Filistin’e yardım aşamasında sadece gıda değil aynı zamanda sağlık malzemelerinin de gönderilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Sağlık malzemeleri verimli yapısı ile hastaların müşkül durumlarını ortadan kaldırma konusunda bir fırsat sunacaktır. Bunun yanı sıra çocuklardan yetişkinlere kadar ihtiyaç duyulan rutin sağlık hizmetlerinin verilmesi için de bir fırsat oluşturulmalıdır. Son dönemlerde kimin ihtiyaç sahibi olduğunu büyük şehirlerde tespit etmek oldukça zor bir hal almıştır. Bu noktada sağlık hizmetlerine yardımcı olarak kime gittiğinden emin olarak ve Beşir Derneği’nin emin elleri ile süreci devam ettirme imkanını elde edebilirsiniz.

Yardımlarınız Durumu Düzeltecek!

Filistin’e yardım adımlarının sorunsuz bir biçimde tamamlanabilmesi için tüm adımlar hukuki manada prosedürlere dikkat edilerek atılmaktadır. Bu alanda insanların hayatlarına en azından bir kademe daha sorunsuz bir biçimde devam etmesi için büyük çaba sarf edilmektedir. Yardımlarınız sayesinde hayatınızda bulunan nimetlere şükrederken aynı zamanda farklı hayatlara dokunmak ve onların da hayatlarında bir iyileşmeye vesile olma imkanını elde edebilirisiniz.

Sadece yardım bağlamında değil aynı zamanda manevi olarak da bu coğrafyada yaşayan halkın unutulmadığının en temel işaretlerinden biri tanesi olarak görülecektir. Yardımlarınıza yeni bir boyut kazandırmak sizin için artık çok daha kolay ve nitelikli biri hal alacaktır.

Yardımın Alternatifleri Nelerdir?

Filistin’e yardım konusunda adımlarını attıktan sonra farklı yardım seçeneklerine de bir göz atabilirsiniz. Beşir Derneği bu konuda oldukça kapsamlı ve sorunsuz bir alt yapı oluşturmuştur.

  • Kurban bayramında kurban bağışlarınızı iletebilirsiniz.
  • Şükür kurbanı ya da nafile kurban ya da akika gibi farklı seçenekler üzerinden de bağışlarınızı yapma imkanınız bulunuyor.
  • Ramazan ayında yardımlaşmanın en hız kazandığı dönemlerde siz de yardım kolileri ile sıkıntı çeken ailelerin sofrasına bir tabak koyarak katkı sağlama imkanını elde edebilirsiniz.
  • Yardımlarınızı öksüz ve yetimlere el uzatarak da gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim adımlarının sorunsuz şekilde tamamlanması için aynı şekilde verimli bir alt yapı oluşturulmuştur.

Bu detaylar üzerinden yardımınızı tüm seneye yayma imkanını da elde edebilirsiniz. Yardım etmek ve elindekini paylaşmak Müslümanların yaşam ahlakının en temel detaylarındandır. Bizim dinimizde ibadetlerimizin dahi yardımlaşmayı ve elindekini bölüşmeyi vurguladığını bir göz attığınız zaman görebilirsiniz.

Şeffaf Yardım Süreci!

Dernekler arasında Beşir’in bu derece sık tercih edilmesinin en temel sebebi kesinlikle şeffaf bir yardım programının hazırlanmış olmasıdır. Sizin yapmış olduğunuz yardımların hangi tarihte hangi süreçlerden geçerek kime ulaştırıldığı konusunda eksiksiz bir bilgilendirme yapılacaktır. Şeffaf yardım süreci sizin çok daha fazla bilgi almanız ve içinizi rahat bir biçimde yardım vekaletleriniz Beşiri Derneği’ne vermenizi sağlayacaktır. Ayrıca şartlı bağış yapma hakkınız da bulunuyor. Yardımın hangi şehirde kullanılması gerektiği konusunda ek bilgilendirmeler ve kurallar koyma hakkınız bulunmaktadır.