Filistin Yardım Sms

Filistin Yardım Sms

Filistin’in Yaşam Mücadelesi

Filistin’de bulunan Müslüman kardeşlerimiz aynı zamanda siyasi çatışmalar altında yaşarken, bununla birlikte maddi imkânsızlıklar ve yoksulluk içerisinde kurban ibadetlerini gerçekleştirilememektedirler. Filistin uzun yıllar boyunca İsrail'in işgalin de kalmış aynı zaman da İslam'ın ilk kıblesi olan Kudüs'ü de içerisin de barındırması ile birlikte Kadim bir şehirdir. İşgalci İsrail tarafından yokluğa, açlığa, sefalete mağdur kalmıştır. Bu sebeple birlikte Filistin'e yardımların yapılması da gerekmektedir. Onları da düşünmeliyiz. Onların da aç kalabileceğini, onların da geceleri uyurken üşüyebileceğini, onların da bir bardak suya muhtaç olabileceklerini düşünmeliyiz. Birazcık olsun 5 dakika kadar bile, onların da bizim yerimizde olabileceklerini düşünmeliyiz. Filistin Yardım Sms,  Bizim gibi rahat edebilmelerini, bizim gibi yemek yiyip su içmek isteyebilecekleri düşünmeliyiz. Onları bir an olsun bile kendi yerimize koyarak birazcık empati kurarak aslında ne kadar zor durum da yaşadıklarını aslında ne kadar yardıma muhtaç olduklarını görebilmekteyiz ve bunun göstere bilmeliyiz. Çünkü Batı ülkeler tarafından çoğu insana göre görülmemesini, görmek istememesine rağmen bu durumlar yaşanılmaktadır. 

Filistin’e Neden Yardım Etmeliyiz?

Filistin Yardım Sms, Çocuklar gözü yaşlı eğitimden uzak, anneler çocuklarını doğuramıyor, onların yüzlerinin gülmesini sağlayamıyor, babalar evlerine yemek ekmek getiremiyor. Çünkü ülke içerisin de iç savaş, yoksulluk var ve bu yüzden hayat mücadelesini devam ederken aslında bir yandan da duvarın içme sularının sağlıksız olması kirli olması ile birlikte hastalıklarla da mücadele etmektedirler. Tertemiz suyla temizlenmek, tertemiz su ile su içip boğazlarından güzel bir suyun akmasını sağlamak amacıyla yardım etmek gerekiyor. Bir bardak soğuk su, 1 bardak temiz suyu çevirmeleri adına yardım etmek gerekiyor. Binlerce, onlarca masum insan kalplerinde ki iman sevgisi varken, gözlerin de yaşama sevinci varken onları ardımız da bırakarak öylece yolumuza devam etmek biz Müslümanlara yakışmaz. Kur’an-ı Kerim'de de bile buyurmuştur ki, maddi durumun iyiyse yardım edebilecek bir durumdaysan, Müslüman kardeşin açken senin tok yatman uygun değildir. Böyle bir şey mümkün değildir. Eğer ki maddi durumun varsa ve yardım edebiliyorsan elinden gelenin fazlasını yapabilirsin. Ardında ağlayan gözler varken senin kahkahalar atarak oturman mümkün değildir diye emir verilmiştir. Biz Müslümanların da İslamiyet'in buyurduğu bu emirlere, riayet etmesi görevlerimizden bir tanesidir.

Filistin Yardım Sms Nasıl Yollanmalıdır?

Beşir Derneği, Filistin'e gıda yardımı, kurban yardımı, Ramazan yardımı, eğitim yardımı, sağlık yardımı, afet yardımı, Filistin’in ihtiyacı olan her konuda yardımda bulunmuştur. Beşir Derneği ile birlikte Filistin yardım SMS yollanarak, onlara yapacağınız destek ve onlara yapacağınız bağışla birlikte aslında sizden kilometre uzakta olan bir çocuğun başını okşarken, bir babanın da tebessüm etmesini, bir annenin de bir Allah razı olsun demesini sebep olmuş olmaktasınız. Filistin Yardım SMS,  Bu yüzden Filistin'e göndereceğiniz sms ile birlikte destekte bulunmanız da mümkündür. Filistin yazıp 4042 ye göndererek 5 TL bir bağışta bulunurken, yine Filistin yazıp 4032'ye gönderirken 10 TL'lik bağışta bulunursunuz. 20 TL bağış için ise Filistin yazıp 4012'ye gönderirseniz, buradan da 20 TL'lik bir bağışta bulunmanız mümkündür. Yapacağınız bağışlar, yapacağınız desteklerle birlikte Filistin'e belki de bir çocuğa oyuncak alınmasına, belki de bir hastanın tedavi edilmesini, belki de bir ailenin başlarını sokacak bir evinin olmasına bile yardım etmiş olmaktasınız. Yapacağınız 5 10 20 TL'lik yardımlar, onlar için büyük mutluluklar, onlar için tebessüm etmek, mutluluk gözyaşları dökmektir.