Aileye Bağış Yapılacak Dernekler

Aileye Bağış Yapılacak Dernekler

Yardımlaşarak çoğalır, kötülükleri öteler, zulümleri de uzak tutarız. Beşir derneği olarak aileye bağış yapılacak dernekler arasında yer almış, Türkiye’de yüzlerce temsilcimizle birlikte bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış bulunmaktayız. Sizin katkılarını ve bizim ehemiyetimizle birlikte el ele vererek, gelir durumu düşük ailelere gelin hep birlikte el ele vererek ulaşalım.

Aileye Bağış Yapılacak Dernekler Nasıl Bulunur?

Aileye bağış yapılacak dernekler, yasal süreçlerini tamamlamış ve bağış toplayabilecek konuma gelmişse gönül rahatlığıyla yardımlarınızı yapabilirsiniz. Dinimiz için güzel bir sünnet olan sadaka vermek, bağışlarınızla birlikte ailelere ulaşılmasını ve bu süreçte temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. İslamiyet hem aile kurumuna hem de yardım eli uzatan gönlü bol insanlara her zaman nasip kapılarını açmıştır. Dernek üzerinden bağışlarınızı yönlendirerek, yardımlarınızı Türkiye’de ve dünyada yoksulluk sınırının altında yaşayan milyonlarca aileye ulaştırabilir, onların yaşamlarına bir güzellik katabilirsiniz. Derneğimizle ilgili bilgi için web sitemiz ve çağrı merkezimizden yararlanarak, desteklerinizi hangi yollarla müslüman kardeşlerimize yönlendirdiğimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aileye Yardım Yapan Derneklere Bağış Nasıl Yapılır?

Küresel alanda ve Türkiye’de birçok aile ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar gelir düzeyi düşük ailelerdir. Bu ailelere kendi başvuruları veya ihbarlarla ulaşarak, gıda ve temel ihtiyaçlarının giderilmesi için projeler geliştirmekteyiz. Özellikle Türkiye’de % 15 oranında yoksuluk sınırı altında yaşayan aile ve çocuk bulunmaktadır. Hem yetimlerin hem de çalışma imkanı bulamayan ailelerin bu zor zamanlarında yanlarında olarak aileye bağış yapılacak dernekler arasında sizden bağışlar toplar ve ailelerin ihtiyaçlarına göre harekete geçeriz. Gıda paketleri, ramazan paketleri ve nakdi yardımlarla da bu süreci sürdürürken, özellikle kıyafet, gıda ve eğitim masraflarını karşılamayan aileler için Kardeş aile projesiyle desteklerinizin iletilmesine aracılık ederiz.

Aileye Yardım İçin Bağışlarınızı Nasıl Yapabilirsiniz?

Beşir derneği olarak aileye bağış yapacak dernekler arasında yer alan birçok proje ve kampanyaya öncülük eden kuruluşlardan biriyiz. Bu sürecin yürütülmesi için bağışçılarımızın gönlünden kopan yardımları hangi projeye yönlendirmek istediklerine bağlı olarak online bağış sistemi kurduk. Aileye yardım etmek, yetim ve yaşlı müslümanların yanında olmak için projeleri takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Sudan, Afganistan, Afrika gibi ülkelerde de yardım kampanyaları yürüterek, Türkiye’de ve dünyada yardıma ihtiyaç duyan müslümanlar için bütün imkanları sağlamaya çalışmaktayız. Birlikte güçlenerek ve beraber hareket ederek, dünyada bir ailenin daha yüzünü güldürmek, Türkiye’de bir ihtiyaç sahibinin daha kapısını çalmak için iki yüzden fazla temsilcimizle birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Desteklerinizi online alandan, Havale imkanlarıyla ya da SMS ile bizlere gönderebilirsiniz.

Bağışlarımız Hangi Ailelere Gönderiliyor?

Aileye bağış yapılacak dernekler arasında yer alan derneğimiz, bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere yönlendirmektedir. Ailelerin maddi gelir durumu için yasal bir şekilde incelemeler yapmakta, başvuru ve ihbarlarla birlikte ailelerin adreslerine gıda ve gerekli diğer ihtiyaçları temin edilmektedir. Nakdi ve ayni yardımlarınız için bütün müslüman kardeşlerimizin aynı çatı altında toplandığı Beşir derneği, sizlerin yardımlarına aracı olarak, bağışlarınızı gönül rahatlığıyla diğer ailelere yönlendirmektedir. Pandemi sürecinde, Ramazanda ve bayramda da ailelerin kapıları çalınarak, ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Hep Birlikte Yardımlarımızla Çoğalıyoruz!

Uzun yıllardır gönderdiğiniz bağışlarla, birçok ailenin kapısını çalarak ihtiyaçlarına cevap, seslerine kulak olmaktayız. Sizlere Kardeş aile projesi ve yardım kampanyalarıyla desteğe ihtiyaç duyan aileleri iletmeye devam ediyor, birlik ve beraberlik içerisinde bütün müslüman kardeşlerimizle gün geçtikçe çoğalıyoruz. Sizi de yardımlarınızla bekliyor, seslerine ses olabileceğimiz aileler için bağışlarınızı yapmanızı diliyoruz. Biz hep birlikte el ele verdikçe mutluyuz.