Kapat

Bir Kap Bir Kalp Nedir?

Bir Kap, Bir Kalp Projesi

Dünyanın en büyük iftar sofrası !

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “ Kim oruçlu bir mü’mine iftar edecek bir şey verirse, yaptığı bu iş günahlarının bağışlanmasına ve Cehennem’den âzâd olmasına sebep olur. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmeden onun kadar sevaba kavuşur." buyurmuşlardır.

Ramazan’da yağan rahmet sağanakları, gönül iklimini gülistana çevirir. Mümin gönüllerden güller derilir ve sunulur yoksulun mahzûn kalbine. Heyecanla bekler birileri kapı eşiklerinde, sıcak bir tebessümle kapıyı çalar birileri. Kimileri on bir ay yolunu gözlemiştir ayların sultanının, kimileri on bir ay peşinden koşmuştur yetim duasının. Yavrusunu teskin etmiştir bir anne Ramazan’ı hatırlatarak, umudu katık etmiştir bir çocuk Allah’a sığınarak.

Ramazan’ın bereketi donatır evleri. Tatlı bir telaş kaplar haneleri. En leziz yemekler pişirilir, en mükellef sofralar kurulur, en derin niyâzlar edilir ve En Güzel (s.a.v.) teşrif edecekmişçesine hazırlıklar yapılır.

Diğer tarafta burukluk hâkimdir. Mahzûn ve mahcûp gönüller bir müjde, bir Beşir beklemektedir. Buharı üstünde sıcak bir çorba, sevgiyle pişirilmiş aş, hamuru kardeşlikle yoğrulmuş ekmek ve paylaştıkça çoğalan iftar sevinci…

Gelin! Hep birlikte birileri için bir şeyler yapalım ve iftar sevincini birlikte yaşayalım. Dünyanın en büyük iftar sofrasını gönüllerde kuralım. Evinde iftar dahi yapamayacak kadar ihtiyaç sahibi olanlara kendi yediklerimizden yedirelim. Misafirler için yaptığımız hazırlıkları onlar için de yapalım. Siz hazırlayın, biz ulaştıralım. Hayra vesile olma bahtiyarlığına hep birlikte erişelim.

Bağış iftarınız, ümmetin iftiharı olsun.

Bir Kap,Bir Kalp Projesi Verileri
 
Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nedir?

Ramazan ayında dar gelirli âilelerin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak ve bu konuda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığımız "Bir Kap Bir Kalp" projesiyle, ihtiyaç sahibi âilelere ulaşmak isteyen hayırseverlere köprü oluyoruz. Bu Ramazan ayında da “Bir Kap Bir Kalp" projemiz ile sizlerin hayrına, binlerce mahzûn ve mahcûp yüzlerde tebessüme vesile olacağız.

Ramazan boyunca her akşam iftardan önce titiz bir çalışmayla tespit edilen ihtiyaç sahibi âilelerin kapısını çalarak, hayırseverler tarafından hazırlanan çeşitli sıcak yemekleri, bekleyen sofralara yetiştiriyoruz. "Bir Kap Bir Kalp" projesiyle hayırseverlerden alınan bağış yemekleri, iftar vaktinde, dar gelirli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Peki, ne yapmam gerekiyor , diyorsanız işte cevabı:

  • Katılım formunda istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun ve “Cep Telefonuma Kod Gönder" kutusunu işaretleyin.
  • Birkaç saniye içerisinde cep telefonunuza gelen kodu “Doğrulama Kodu" bölümüne yazıp ‘Kaydet’ kutusunu seçin.
  • Bulunduğunuz bölgedeki temsilciliğimiz sizinle irtibata geçecektir.
  • Ayrıca kampanya bilgileri, yazmış olduğunuz e-posta adresine mail olarak gönderilecektir.
  • Daha sonra Beşir Ekipleri randevu verdiğiniz günde, iftardan 3 saat önce gelerek hazırladığınız yemekleri alacak; önceden belirlenmiş yardıma muhtaç âilelere ulaştıracaktır.
  • Böylelikle yediğinizden yedirmiş olacaksınız.
  • Bir Kap Bir Kalp Bağış Forumu’na erişmek için tıklayın.