Kapat

Yetim Gülerse Dünya Güler

Beşir Derneği ve Biltek Okulları ortaklığında hayata geçirilen projede öğrenciler, 41.280 TL’lik yardım çekini teslim etti.

Beşir Derneği ve Biltek Okulları ortaklığında geçtiğimiz yıllarda ‘Kardeş Okul Projesi’ adıyla gerçekleştirilen iyilik projesi bu yıl ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganıyla devam etti. Biltek Okulları’nda okuyan öğrencilerin tamamen kendi imkânlarıyla bir yıl boyunca biriktirdikleri 41.280 TL’lik yardım çeki, Biltek Okulları’nın Üsküdar kampüsünde düzenlenen törenle Beşir Derneği’ne teslim edildi.


Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı da düzenlenen törene katıldı ve Şanlı şunları söyledi:


“Biltek Okulları’nın eğitim alanında öne çıkan kaliteli kurumlar arasında olduğunu görüyor ve biliyoruz. Kalitelerini bu anlamlı projeye verdikleri destekle de gösterdiler. Öğrencilerimiz yetim kardeşleri için yardım toplayıp, hediyeler hazırlamışlar. Beşir Derneği olarak bizim üzerimize düşen, bu hediyeleri sahiplerine en kısa zamanda ulaştırmaktır. Bu vesileyle geleceğin Beşirlerini yetiştiren Biltek Okulları’na ve sevgili öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum.”


Oyuncak, kırtasiye malzemesi, kitap ve kıyafet kolilerinin yanı sıra; öğrencilerin yıl içerisinde kermes gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek biriktirdikleri nakdi yardımlar da yetim öğrencilere ulaştırılacak. Gençlerin erken yaşlarda iyilik projelerine dâhil edilerek ileride kardeşlik duyguları gelişmiş, duyarlı ve yardımsever vatandaşlar olmalarını amaçlayan proje, önümüzdeki yıllarda da devam edecek.


Fotoğraf Galerisi