Kapat

Yemen'e Umut Olmaya Devam Ediyoruz.

Yemen'de bulunan Beşir Derneği Acil Yardım Ekipleri, iç savaşın en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Hudeyde bölgesinde erzak dağıtımı gerçekleştirdi.

Türkiye ve mazlum coğrafyalarda pek çok insani yardım organizasyonu düzenleyen Beşir Derneği, gıdadan giyime, yakacak malzemelerinden sağlık kitlerine kadar, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli olan temel ihtiyaç malzemelerini, ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyor.


Bu kapsamda yaşadığı iç savaşlık nedeniyle dünyanın en büyük insanlık dramından birini yaşayan Yemen'e ülkemizin yardım elinin ulaştıran Beşir Derneği, bağışçılarından aldığı emanetleri bizzat yerinde nezaret ederek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.


Hastalık ve açlık nedeniyle binlerce insanın yerinden edilip mülteci statüsü edindiği Yemen'in Hudeyde bölgesinde gıda dağıtımı yapan ekiplerimiz, daha fazla insan ölmesin diye yardım çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Yapılan yardım nedeniyle Türk halkına şükranlarını sunan savaş mağduru aileler, böyle bir hayra vesile olan derneğimize teşekkürlerini ifade ettiler.


Beşir Derneği, hayırseverlerin desteğiyle gönül coğrafyamızın her bir köşesine halkımızın yardımlarını ulaştırmaya devam edecek.