Kapat

Tanzanya

Tanzanya Yardımları

Dünyada en fakir ülkelerden biri de Tanzanya’dır.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Tanzanya’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Tanzanya Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Tanzanya’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Tanzanya Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Tanzanya’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Tanzanya Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yaptığınız bağışlarınızla Tanzanya’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Tanzanya Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.Tanzanya’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Tanzanya’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

Tanzanya Faaliyet Haberleri
 


Fotoğraf Galerisi