Kapat

Beşir Derneği

Suriye Yardım Kampanyası

Suriye Yardımları

Beşir Derneği olarak 5 yıldan fazla süre ile yurt genelinde her yıl yenilenen İstanbul valiliğinin 18.11.2016 tarih 87102 sayılı Suriye Yardımları kampanyamız kapsamında yürütmekteyiz.

81 vilayetimiz ve birçok ilçemizde organize ettiğimiz yardım toplama çalışmalarımız 254 temsilciliğimiz ve Semerkand Vakfı, TÜMSİAD, Genç-Kon, UKBA gibi ulusal ve yerel kurumlardan da destek almaktayız.

Türkiye genelinde 12 noktada oluşturduğumuz toplama ve transfer depoları ile toplanan yardımların tasnifi ve ihtiyaca göre sevkiyatları yapmaktayız. Yine Sınırda Akçakale, Kilis, Reyhanlı, Yayla dağında bulunan koordinasyon merkezlerimizin kapasitesini artırmak suretiyle bu acil durumun etkin yönetilmesi sağlanmaktadır. Ekiplerimiz ve ortak çalıştığımız Suriyeli sivil toplum örgütleri ile Suriye içerisinde bu yardım malzemelerinin dağıtımı bizzat bizim tarafımızdan kontrollü olarak yapılmakta ve nihai kullanıcı Suriyeli mazlum sivil halk ve diğer ihtiyaç sahipleri olmaktadır.

Ülkemizde bulunan 3 milyon Suriyeli, Sınırımızda yaşamaya çalışan 150 bin masum sivil, ayrıca Türkiye’nin öncülüğünde varılan anlaşma sonrası önümüzdeki günlerde açılmasını umduğumuz koridordan 100.000 den fazla Halep halkının sınırlarımıza gelmesi bekleniyor.

Kilis’te bulunan aşevi ve fırınımızın üretim kapasitesini arttırabilmemiz ve gelen muhacir kardeşlerimize Reyhanlı ve diğer noktalarda da etkin ve yaygın hizmet verebilmemiz için acil desteğe ihtiyacımız vardır.

Var olan 100 bin kapasiteli fırına ilave olarak sahada daha yaygın ve etkin yardım için 2 tane mobil fırın temin edilerek çalışmalara dâhil edilecektir.

Yine mevcut 10 bin kişilik aşevimize ek olarak 2 tane mobil aşevi temin edilerek kardeşlerimize günlük sıcak yemek ikram etmenin gayretinde olacağız.

Azez kırsalında kurduğumuz çadır kentler gibi yeni kamp alanları oluşturularak Halep halkının konaklaması sağlanacaktır.

Tüm bu çalışmaları 5 yıldır bağışçılarımızın desteği ile yürütmekteyiz. Bundan sonrada aziz milletimizin başlattığı bu yardım seferberliği ile tüm bu yardım faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlamaktayız.

Nakdi yardımların yanı sıra,

-           Fırın ve aşevi için

-           Un, yağ, salça, pirinç, bulgur,, Mercimek, Nohut, fasulye ve benzeri kuru gıdalar. Ayrıca ailelere dağıtılmak üzere kumanya paketleri, konserve yiyecekler bağış olarak kabul edilecektir.

-           Aileler ve çocuklar için

-           Gıda paketleri, günlük ihtiyaç malzemeleri, genel ve kişisel temizlik ürünleri, çocuk bezi, çocuk maması, kışlık kıyafet, bot ve mont, battaniye, yatak ve ev gereçleri, kap kacak bağışlayabilirsiniz. (Kesinlikle kullanılmış, 2. El eşya kabul edilmemektedir.)

Ayni malzeme temin edemeyen bağışçılarımızın nakdi yardımları Suriye Halep yardımları kapsamında ki ihtiyaçlarda tüm ihtiyaç sahipleri için kullanılacaktır.

Bağışçılarımız Beşir Derneği’ne yapacağı ayni ve nakdi bağışları Gıda Bankacılığı kapsamında vergilerinden düşebileceklerdir..

Bu kampanya için gelen aynı ve nakdi bağışlar Suriye, Halep ve diğer ihtiyaç sahipleri için kullanılacaktır.

Bu kampanyaya

SMS ile : Suriye yaz 4042’ye Gönder 30 TL

Web sayfamızdan Online Olarak : www.besir.org.tr

Temsilciliklerimiz vasıtasıyla

Kampanya Özel Banka Hesabı Üzerinden destek verebilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası : Hesap No TL 57461050-5077 

İBAN : TR 0600 0100 1728 5746 1050 5077Fotoğraf Galerisi