Kapat

Somali İçişleri Bakanı Beşir Derneği’ne Taziye Ziyareti Gerçekleştirdi

Somali İçişleri Bakanı Muallim Yahya, Beşir Derneği Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ile bir araya geldi. Beşir Derneği’nin Somali faaliyetlerinin görüşüldüğü buluşmada Bakan Muallim Yahya, yakın zamanda hayatını kaybeden Beşir Derneği Somali Yetimhane Sorumlusu Vefa Sunduvaç ve Soma’da hayatlarını kaybeden maden işçileri için taziyelerini sundu.

Bir süredir Türkiye’de bulunan Somali İçişleri Bakanı Muallim Yahya, Beşir Derneği ‘ne taziye ziyareti gerçekleştirdi. Beşir Derneği Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Bakan Yahya, Somali’de hayatını kaybeden Vefa Sunduvaç için taziyelerini sundu.

 “Sizlere minnettarız”

Muallim Yahya, Somali halkını temsil eden bir bakan olarak Beşir Derneği’ne teşekkür ederken, “Türkiye, Somali için halkımız için desteğini her zaman bize göstermiştir. Beşir Derneği de desteğini bizden esirgemeden okul ve yetimhane çalışmalarını ve diğer yardım faaliyetlerini Somali’de sürdürmekte. Sizlere minnettarız ve çok teşekkür ederiz” dedi.

“Okulumuz ve yetimhanemiz yakın zamanda açılacak”

Cevdet Şanlı ise Somali’de şuan faaliyet gösteren okul ve yetimhanenin tüm hızıyla çalışmalarını belirtti. Şanlı; “2013 yılında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla temeli atılan yeni okul ve yetimhane projemiz yakın zamanda tamamlanarak faaliyete girecek. Şu anda yaptığımız hizmetlerin daha fazlasını o zaman gerçekleştirmeye başlayacağız” dedi.


Fotoğraf Galerisi