Kapat

Sivas Paylaşım Noktası Törenle Açıldı

Beşir Derneği Sivas Paylaşım Noktası ve Temsilciliği törenle açıldı. Hizmete giren mağaza Sivas’ ta bulunan tüm ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere hizmet verecek.

Beşir Derneği Sivas Paylaşım Noktası ve Temsilciliği törenle açıldı. Hizmete giren mağaza Sivas’ ta bulunan tüm ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere hizmet verecek.

Açılışa, Sivas Valisi Alim BARUT , Beşir Derneği Genel Başkanı Yar. Doç.Dr. Cevdet ŞANLI, Semerkand Vakfı Bölge Başkanı Nizamettin AĞCA, Beşir Derneği Genel Sekreteri  Fatih SARIYAR, Beşir Derneği Bölge Sorumlusu  Fatih YILDIZ, Sivas Semerkand Vakıf Başkanı Mustafa GÜLER,  Tümsiad Sivas Şube Başkanı Fatih ŞENER, Sivas Beşir Derneği Temsilcisi Süha YILMAZ,  Semerkand Vakfı Temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Vali Alim Barut, Hikmet Işık Caddesi'ndeki derneğin açılış töreninde, millet olarak yaşamanın bazı sorumluluk ve yükümlülükler getirdiğini söyledi.

Kurum ve kuruluşlarla aziz milletin her zaman hizmetinde olduklarını belirten Barut, "Bazen ihtiyaçların karşılanması için özel fedakarlık yapılması, bunun da resmi kalıplar ve prosedürün dışında gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu aziz milletin asırlardır geleneği var, dünyaya yayılmış. Dolayısıyla bu geleneği günümüzde de devam ettireceğiz, geleceğe de taşıyacağız. Bu kurumun açılışında devlet olarak gerekeni yapacağız. Bu kuruluşlar da devletin resmi kalıplar dışında yapması gerekenleri yapacak" diye konuştu.

Beşir Derneği Genel Başkanı Şanlı

Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı da Anadolu insanının yardımseverliğini insanlığa ulaştırabilmek ve insanlığın mutlu-mesut olması için yola çıktıklarını anlattı.

Çalışmalarının örnek teşkil etmesi temennisinde bulunan Şanlı, insanların zaman zaman bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığını vurguladı.

Olumsuzluklara karşı çalıştıklarını dile getiren Şanlı, "Bu paylaşımlarımızdaki temel amaç, alan elle veren elin buluştuğu ama alan elin veren el tarafından rencide edilmediği, adeta atalarımızın sadaka taşı anlayışıyla ortaya koyduğu bu medeniyetin herkes tarafından anlaşılabilir ve görülebilir olması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu sosyal yapıyı devam ettirmemiz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Ayrıca temsilcilik açılışından sonra Vali bey ve hazirunun da katılımıyla  bağışçılardan toplanan 25 ton gıda malzemesi Suriyeli ihtiyaç sahipleri için Kilis dağıtım noktasına dualarla uğurlandı.


Fotoğraf Galerisi