Kapat

Senegal

Senegal Yardımları

Dünyada en fakir ülkelerden biri de Senegal’dir.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Senegal’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Senegal Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Senegal’de gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Senegal Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Senegal’de da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Senegal Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yaptığınız bağışlarınızla Senegal’de gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Senegal Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.Senegal’de coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Senegal’de temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

Senegal Faaliyet Haberleri
 


Fotoğraf Galerisi