Kapat

Rize Temsilciliği Hayra Doymuyor

Beşir Derneği Rize Temsilciliği 2012 yılından bu yana hayra doymuyor

     2004 yılında kurulan, 2012’te ise Kamu Yararına Çalışan Dernekler Statüsüne hak kazanmış olan  ve yurtiçinde 242 yerde, yurtdışında 55 ülkede faaliyette bulunan Beşir Derneği yurdun dört bir yanında yaptığı yardımlarla, hayra doymuyor.Karadeniz Bölgesindeki faaliyetlerin en aktif olduğu yerlerden bir taneside Rize Temsilciliği olup,yaptığı yardımlarla gönüller yapmaya devam ediyor.
     Her ay düzenli olarak 5'i Suriye uyruklu olmak üzere 32 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve giyim yardımında bulunan Beşir Derneği Rize Temsilciliği, 3’ü Trabzon Beşir Derneği Temsilciliği ile ortaklaşa olmak üzere Suriye’ye 5 tır gıda ve giyim yardımında bulundu.
    Son bir yıl içerisinde ise Rize Belediyesi ile yapılan ortak çalışmayla Bayırbucak Türkmenlerine tırlarla gıda ve giyim yardımında bulunan Rize Temsilciliği ayrıca, özellikle Ramazan ayı boyunca tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere de gıda ve giyim yardımında bulunurken, Kurban Bayramında yurtiçi ve yurtdışında kurban kesemeyen ailelere bağış, vacip, akika kurbanlarını hayırsever vatandaşlar aracılığıyla ulaştırıyor.
    Tamamı gönüllü üyelerden oluşan Beşir Derneği Rize Temsilciliği, ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesini yaptıkları incelemeler sonrasında belirliyor ve yardımlar Eski Orta Cami Arkası Merkez İşhanı Kat:1’deki “Paylaşım Noktası”nda toplandıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Dernek yetkilileri ise bugüne kadar yapılan yardımlarda yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti.


Fotoğraf Galerisi