Kapat

Beşir Derneği

Paylaşım Noktası (Sosyal Market)

Gıda Yardımları,Giyim Yardımları,Lojistik Depo Projesi,Paylaşım Noktası

İhtiyaç sahiplerinin incinmemesi için azami özen gösteren derneğimiz, açılan Paylaşım Noktaları’nda diledikleri ürünü marketten alışveriş yapar gibi aldığı ancak hiç para ödemeden ihtiyaçlarını karşılayabildikleri bir uygulama başlattı. Önceden bizzat yaşadıkları eve gidilerek sosyal incelemelerde bulunduğumuz ve ihtiyaç derecesine göre belli bir üst sınır belirlediğimiz ihtiyaç sahibi, gerekli evraklarını gösterip üst sınırını aşmayana kadar bedava alışveriş yapabilmektedir. Bu ailelere ihtiyaçları nispetince verilen alışveriş puanları ile 3, 6, 12 aylık periyotlarda alışveriş yapma imkanı verilmektedir.

 

Paylaşım Noktalarımızda bulunan ürünler bağışçılarımız tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere bağışlanmış ayni yardımlardır. Tüm ürünler bağışçı ismi ile kendi geliştirdiğimiz otomasyon sistemi ile kayıt altına alınır, barkotlanır ve son tüketici olan ihtiyaç sahibine makbuz karşılığında teslim edilir. Geliştirdiğimiz bu sistem, yapılan bağışı takip etmek ve bağışçıya raporlama yapmak için kurulmuş on-line çalışan bir sistemdir.  Bu şekilde tüm bağışlarınızı takip edebilir bağışladığınız ürünün nerede ne kadar dağıtıldığını öğrenebilirsiniz.

 

Paylaşım Noktaları’nda kuru gıda, makarna, yağ, tuz, şeker gibi gıda ürünleri, deterjan ve kozmetik ürünleri, erkek, bayan ve çocuk olmak üzere kıyafet reyonları tıpkı bir market gibi dizayn edilmiştir.

 

İhtiyaç sahibinin ihtiyacını seçerek ve deneyerek alabileceği ailecek alışverişlerini daha insani, nitelikli ve rencide olmadan alışveriş yapmalarına imkân sunan bu sosyal market projemizi Türkiye genelinde yaygın hale getirmek için bağışçılarımızın desteğine ihtiyaç duymaktayız.

 

Paylaşım Noktasına yapacağınız gıda, yakacak, temizlik ve giyim malzemelerinin maliyetlerinin tamamını Gıda Bankacılığı kapsamında yılsonu verginizden düşebileceksiniz.

Paylaşım Noktalarımıza bağış yapmak veya vergi indirimi hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

ON-LİNE BAĞIŞ            

TELE BAĞIŞ                                        : 0216 3754042                 

SMS İLE BAĞIŞ                                 : Bağış Yaz 4042’ye Gönder 30 TL            

                                                           : Bağış Yaz 4032’ye Gönder 10 TL      

BANKA HESAP NUMARALARI