Fas ve Libya Afet Bölgesi için Acil Yardım

 

8 Eylül’de Fas’ın Marakeş kentine bağlı El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 şiddetindeki deprem ve 10 Eylül’de Libya’nın doğusunda yaşanan sel felaketi, binlerce insanın hayatını kaybetmesine, on binlerce insanın evsiz kalmasına neden oldu.

 

Fas’ta yaşanan deprem Marakeş'in yanı sıra başkent Rabat ile Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes şehirlerini de etkiledi. Depremin yaşandığı bölgede binlerce insan göçük altında can verirken, on binlercesi de evsiz kaldı.

 

 

Fas’ta yaşanan depremin ardından Libya’da meydana gelen sel felaketi de ciddi kayıplara yol açtı. Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Libya temsilciliğinin yayınladığı rapora göre; Libya'daki sel felaketi sonucunda, Daniel kasırgasının en fazla etkilediği Derne şehrinde yaklaşık 30 bin kişi yerinden oldu. Beyda, Bingazi ve El-Mehili kentlerinde binlerce kişi sel nedeniyle yerinden oldu. Bu felaket, Derne'de meydana gelen yıkımın, yolların kapanmasına ve yardımların gecikmesine yol açtığı bildirildi.

 

Acil İnsani Yardıma İhtiyaç Var!

 

Deprem ve sel baskınları nedeniyle büyük mağduriyet yaşayan Fas ve Libyalı kardeşlerimizin acil insani yardıma ihtiyacı var.

 

Beşir Derneği olarak bu zor zamanda dost ve kardeş ülke vatandaşlarının yanında olmak ve yaşanan doğal afetlerin yaralarını kardeşlikle sarmak için desteklerinizi bekliyoruz.

 

 

Afet Bölgelerinde Gerçekleştirdiğimiz Acil İnsani Yardım Faaliyetlerimiz

 

Fas ve Libya'da yaşanan doğal afetlerin yol açtığı mağduriyeti gidermek ve her iki ülkedeki afetzedelerin temel insani ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlattığımız acil insani yardım faaliyeti kapsamında afetin yaşandığı bölgelere; sıcak yemek, barınma, giyim ve iyileştirme desteği sunuyoruz.

 

Bölgedeki afetzedelerin acılarını hafifletmek, yaralarını sarmak ve gözyaşlarını bir nebze olsun dindirebilmek için başlattığımız acil insani yardım çalışmasına siz değerli bağışçılarımızın desteklerini bekliyoruz.

 

 

Fas ve Libya Afet Bölgesi için Desteklerinizi Bekliyoruz

 

Fas ve Libya’da meydana gelen deprem ve sel baskınları nedeniyle mağduriyet yaşayan Fas ve Libyalı kardeşlerimizin acil insani yardıma ihtiyacı var. Destek olmak için aşağıdaki yardım kanallarını kullanarak bağışta bulunabilirsiniz.

 

SMS: KARDEŞ Yaz 4012 (20 TL), 4032 (10 TL), 4042 (30 TL) Gönder

 

IBAN: TR29 0020 5000 0004 0000 0000 01 (Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)

 

(Açıklamaya KARDEŞ yazmayı unutmayınız.)