Kapat

Nepal

Nepal Yardımları

Dünyada en fakir ülkelerden biri de Nepal’dir.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Nepal’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Nepal Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Nepal’de gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Nepal Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Nepal’de da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Nepal Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Nepal’de gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Nepal Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır. 2015 yılında Nepal 7.9 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Pokhara bölgesinde meydana gelen son 80 yılın en yıkıcı depreminde en az 200 bin kişi etkilendi. Beşir Derneği ekipleri hızlı bir şekilde Nepal’e giderek yardım çalışmalarına başladı. Afetzedelere gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıtıldı.

Nepal Faaliyet Haberleri
 


Fotoğraf Galerisi