Kapat

Muslim Hands (Müslüman Eller) Derneği, Beşir Derneği’ni Ziyaret Etti

Dünyanın pek çok kıtasında insanî yardım kampanyalarını sürdüren Muslim Hands Derneği, Beşir Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.


Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürlüğü binasında yapılan ziyarete Muslim Hands Derneği’nden Muhammed Usman Ali, Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şanlı ve Beşir Derneği Avrupa Yakası Bölge Müdürü Mehmet Âkif Bilgin katıldı.

 

300 medresede 50.000 öğrencinin bütün eğitim ve burs ihtiyaçlarını karşılayan ve 1700 personel istihdamıyla güçlü bir dernek olan Muslim Hands Başkanı, derneğimizin Kilis’te bulunan aşevi ve fırınlarını ziyaret etmiş, yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirmişti. Kilis’teki faaliyetlerimiz başta olmak üzere Suriye ile ilgili tüm çalışmalarımıza karşılıklı protokol çerçevesinde katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Muslim Hands yetkilileri, Yönetim Kurulu Başkanımız Cevdet Şanlı’yı 28-30 Eylül tarihleri arasında Güney Afrika’da yapılacak âlimler buluşmasına davet etti ve ayrıca Somali’deki yetimhane için de destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

Gelecek ay tekrar buluşmak ve üzere sözleşen her iki dernek yöneticisi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek vedalaştı.


Fotoğraf Galerisi