Kapat

Minik Leyla'nın Arama Çalışmalarına Beşir Derneği de Katıldı

Ağrı’nın Bezirgân Köyü’nde bayramın birinci günü kaybolan ve maalesef henüz bulunamayan minik Leyla’yı arama çalışmalarına 20 kişilik bir ekiple destek veriyoruz.


Ağrı'da şehir merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çifti, bayramlaşmak için çocukları Leyla Aydemir'i de yanlarına alarak 15 kilometre uzaklıktaki Bezirgân köyüne gitti. Köy mezarlığını ziyaretlerinin ardından Nihat Aydemir, kızını babasına ait evin önüne bırakıp içeri girdi. Yaklaşık 15 dakika sonra evden çıkan baba Aydemir ve yakınları, Leyla'yı göremeyince çevrede arama yaptı.

 

Aramalara rağmen küçük çocuğu bulamayan ailesi, durumu jandarma ve Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü'ne bildirdi. Köye gelen jandarma ve AFAD ekipleri, bölgede geniş çaplı arama başlattı. Köy çevresinden geçen dere iş makineleri ile kesilerek köprü altları toprak ile kapatıldı. Dere yataklarında çalışmalar yoğunlaştırıldı. Dere yataklarının suyu kesildi. Orada dalgıç ekipleri, vinçlerle ve kepçelerle birlikte dere yataklarını taradı. Ancak sadece dere yatakları değil ekipler adeta her taşın altında Leyla'yı arıyor. Kaçırılma dâhil her türlü ihtimal değerlendiriliyor ancak henüz bir ize rastlanılmış değil. Kırsalda ve il merkezinde köşe bucak aranan küçük Leyla'dan ne yazık ki şu ana kadar bir ses çıkmadı.

 


Küçük Leyla'yı arama çalışmalarının 5'inci gününde, sivil toplum kuruluşları,  jandarma ve AFAD ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.  Beşir Derneği olarak bizler de 20 kişilik gönüllü ekibimizle arama çalışmalarına  katıldık ve minik Leyla’yı aramaya devam ediyoruz.

 

Baba Aydemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının babasına ait evin  önündeyken aniden kaybolduğunu söyledi. Aydemir, "Babamın evine  gelişimizin ardından 15 dakika geçmedi, kızım kayboldu, köylülerle aradık ama  bulamadık. Jandarma ve AFAD burada kızımı arıyor. Kızımı gören, nerede  olduğunu bilenlerin Allah rızası için bize bildirmelerini istiyoruz.” diye konuştu.

 


Köyde ekiplerle birlikte arama kurtarma çalışmasına katılan Leyla’nın dedesi Zeki Aydemir ise Leyla’nın bulunması için seferber olduklarını söyledi ve:

 

"Ben mezarlıktan taziyeye gelmiştim daha sonra Leyla’nın annesi de eve geçmişti. Kız da amcası ile dışarıda oyun oynuyordu. 20 dakika geçer geçmez bir söylenti yayıldı. ‘Kızı kaçırmışlar ve kız kaybolmuş’ denildi. Ben hiç önemsemedim. Dışarıya çıkmadım. Sonra anons ettiler. Çıktık baktık kız yok. Ben buradan 81 milyon insanımıza sesleniyorum Allah bu acıyı kimseye vermesin. Çocukları seven ve çocukları olan bu çocuğu 81 ilde 860 ilçede nahiyelerde, beldelerde köylerde bulan ve bize haber verip sağ salim teslim edene 300 bin lira ödül vereceğiz. Bize bir yardımcı olsunlar.

 


Türkiye’nin neresinde olursa olsun. Herkes birer Zeki olsun. Akrabası olsun. Bayanlar annesi olsun. Erkekler babası olsun. Bu acıyı annesinin, babasının çektiğini, bizim çektiğimizi herkes kendinden hissetsin. Bu çocuğu bulan, gören Allah rızası için arasın. Haber versinler. Ben artık bir şey diyemiyorum. Dört gün oldu. Halen haber yok. Her tarafta aranıyor. Jandarma, polis, AKUT, AFAD her yerde arıyor. Köydeki suları kestik 4 gündür arıyoruz. Bu çocuktan hala haber yok. Bütün Türkiye’nin insanından yardım bekliyoruz. Bu çocuğu bulurlarsa bize haber versinler. Jandarmaya, AFAD’a, AKUT’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."


Fotoğraf Galerisi