Kapat

Malatya'dan Suriye'ye İnsani Yardım

Beşir Derneği, içinde gıda malzemeleri olan iki yardım TIR’ını Suriyeli savaş mağduru ailelere dağıtılmak üzere Kilis’e gönderdi.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle Suriye’deki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği, Muş, Bitlis, Iğdır, Van, Kars, Erzurum, Diyarbakır, Hakkari, Siirt, Malatya ve Elazığ temsilciliklerinin destekleriyle hazırlanan, içinde gıda malzemeleri olan iki TIR dolusu yardım malzemesini Malatya’dan dualarla uğurladı. Yapılan merasime Beşir Derneği Doğu Anadolu Bölge Müdürü Muhammed Ali Özen, il temsilcilikleri, Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD yetkilileri, bağışçılar ve gönüllüler katıldı. Yardım TIR’ı Suriyeli savaş mağduru ailelerin yaşadığı bölgelere doğru yola çıktı.

 

Beşir Derneği Doğu Anadolu Bölge Müdürü Muhammed Ali Özen, Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceklerini ve bağışçılardan gelen her bir desteğin hayati önem taşıdığını vurgulayarak; törende bulunan ve Beşir Derneği’ne katkıda bulunan herkesin, yapılan hayırlara ortak olduğunu ifade etti.

 

Malatya’dan Beşir Derneği’nin Kilis’te bulunan Suriye Koordinatörülüğü’ne, oradan da Azez, İdlib ve Cerablus’ta bulunan Beşir Derneği Paylaşım Noktalarına ulaştırılacak olan gıda malzemeleri, savaş mağduru Suriyeli ailelerin yüzünü güldürecek. Yine Kilis’teki lojistik merkezinden bölgedeki aşevi ve fırınlara yapılacak gıda takviyeleriyle, Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasına devam edilecek.