Kapat

Beşir Derneği

Kahta’da İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Beşir Derneği Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ‘1 Kap, 1 Kalp’ projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine sevgi taşıyor.

Beşir Derneği Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ‘1 Kap, 1 Kalp’ projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine sevgi taşıyor.


Derneğin Kahta Temsilciliği tarafından Ramazan ayında gerçekleştirmekte olduğu ‘1 Kap, 1 Kalp’ projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine her gün bir kap yemek veriliyor. ‘1 Kap, 1 Kalp’ sefer taslarıyla sıcak yemek dağıtımı çalışması ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde iftar sofrası kurulmasına vesile oluyor. Bu çalışma kapsamında bağışçıların kendi evlerinde pişirdikleri yemekler Beşir Derneği gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılıyor.


Beşir Derneği Kahta Temsilcisi Mehmet Can konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ramazan ayının başlamasından bu yana her gün ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği ulaştı. Çalışmamız veren el ile alan elin buluşmasının güzel bir örneğini oluşturuyor. Gönüllülerimizle, hazırlanan ev yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyoruz. Bu sayede muhtaç vatandaşların, iftarlık ihtiyaçlarının karşılanması ile birlikte toplumda paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma gibi güzel duygular ön plana çıkıyor.” dedi.


Can, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Ayrıca ilçemizde bulunan yaklaşık 400 aileye de gıda paketi vermeye başladık. Paketlerimizi ihtiyaç sahiplerinin evlerine götürüp teslim ediyoruz. İhtiyaç sahibi aileleri, Beşir Derneğinin gerçekleştirdiği sosyal inceleme çalışmaları ile tespit ediyoruz. Derneğe yapılan bağışlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.  Bir de Derneğin Kahta Temsilciliği binası önünde bulunan açık alanda hafta sonuna denk gelen haftanın bir günü 400 kişiye yemek dağıtımı yapıyoruz. Bu çalışmalarla yardımseverlerle muhtaç vatandaşları bir araya getiriyoruz. Dinimizin emirlerine uygun olarak yardımlaşmanın en güzel örneğinin yaşanmasına vesile olmaya çalışıyoruz.”


Fotoğraf Galerisi