Mushaf-ı Şerif Hediye Organizasyonu

İnsanlığın Tek Rehberi Kuran-ı Kerim

 

Başta Afrika ülkeleri olmak üzere özellikle yoksulluğun, imkânsızlıkların ve sömürünün kol gezdiği bazı coğrafyalarda Kur’an-ı Kerim’e ulaşmak oldukça zor ve meşakkatli bir durum. Hayatında henüz mushaf-ı şerifi iki kapak arasında görmemiş olan milyonlarca Müslüman kardeşimiz bulunuyor.

 

Hatta Kur’an-ı Kerîm’i öğrenmek ya da hafızlık yapmak isteyen çok sayıda talebe, kumlara ya da ağaç parçalarının üzerine yazılan âyetlerle ezber yapmaya çalışıyor.

 

Bununla beraber ülkemizde de birçoğu yetim olan bazı yardıma muhtaç Müslüman kardeşlerimiz maddî imkânsızlıklar sebebiyle Kur’ân-ı Kerîm’i temin etme noktasında güçlükler yaşıyor; kendilerine dostça kardeşçe bir elin uzanmasını bekliyor. Bu anlamda gerek örgün gerekse yaygın eğitimde ciddî ihtiyaçlar bulunuyor.

 

 

Hediyemiz Mushaf-ı Şerif

Bütün bu ihtiyaçlar doğrultusunda “En Güzel Hediye" adlı kampanyamız ile geniş bir yelpâze ile dünyadaki tüm Müslümanları samîmî duygularla kucaklıyor, onların Kur’ân-ı Kerîm’e ve ilme olan ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz.

Mushaf-ı Şerif Projesi Verileri
 

 

"En Güzel Hediye" adlı projemizde dağıtımını yaptığımız Kur’ân-ı Kerîm, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tasdikli ve mühürlüdür. Hattı da Osmanlı döneminin meşhur hattatlarından Hâfız Osman hattı esas alınarak Muhammed Abay hattı ile yazılmıştır. Türkiye’de basımı ve dağıtımı yapılacak bu nüshanın dışında, Arap ve Afrika ülkelerinde yaşayan Müslümanlar tarafından okunan Resm-i Osmânî hattı esas alınarak yine Muhammed Abay hattı ile yazılmış bir nüsha da hazırlanmıştır.

 

Projemiz hakkında daha detaylı bilgi almak için enguzelhediye.net web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Destek Olmak İster misiniz?

Tüm dünyada insanlığın içine düştüğü derin buhran ve fitne girdaplarından çıkabilmenin tek yolu yüce Mevlâ’nın kelâmı Kur’ân-ı Kerîm’e dört elle sarılmak, Resûlü’nün (s.a.v.) bildirdiği yol ile onu anlamak, anlatmak ve yaymaktır.

 

Sizler de Mushaf-ı Şerif kampanyamıza destek vererek Yüce Allah(c.c.)’ın kelamının farklı coğrafyalardaki kardeşlerimize daha güzel şartlarda ulaşmasına vesile olabilir, bir gönle girebilirsiniz.


Mushaf-ı Şerif kampanyamıza cep telefonunuzdan tek bir SMS ile destekle bulunabilirsiniz;

Mushaf yazıp 4066'ya SMS göndererek 28 tl
Mushaf yazıp 4012'ye SMS göndererek 20 tl

göndererek, Mushaf-ı Şerif için oluşturduğumuz kampanya havuzumuza destekte bulunabilirsiniz.

 

 

İyiliği Hediye Et