Endonezya Yardımları

Gönül coğrafyamızın başka bir köşesi de Endonezya.

 

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Endonezya’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

 

Endonezya Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Endonezya’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Endonezya Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Endonezya’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

 

Endonezya Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Yaptığınız bağışlarınızla Endonezya’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

 

Endonezya Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.

 

Endonezya’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Endonezya’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

 

Endonezya Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır.

 

Beşir Derneği Tsunami Sonrası Yardım Çalışmaları

2004 yılında Endonezya Açe yakınlarında meydana gelen tsunami 157.000 insanın ölümüne yol açmıştı. Felaketin hemen ardından Beşir Derneği, afetzedelere yardım ulaştırdı. Hayatını kaybeden binlerce insanın geride bıraktığı yetimlere sahip çıkmak için yapımına başlanan Beşir Derneği “ Endonezya Yetimhane ve Okul Projesi” 2007 yılında tamamlandı.

 

530 öğrenci kapasiteli okul ve yetimhanede eğitim ve öğretim devam ediyor. Tüm ihtiyaçları Beşir Derneği tarafından karşılanan 530 öğrencinin mutluluğu günden güne çoğalıyor.

 

2018 yılında Endonezya'nın Sunda Boğazı'nda meydana gelen tsunami sonrası Beşir Derneği ekipleri Endonezya’nın Palu bölgesinde afetzedelere günde iki öğün sıcak yemek ikramında bulundu. Sıcak yemek ikramı ile birlikte gıda, giyim, içme suyu, ilaç ve barınma gibi temel insani ihtiyaçların karşılanası için çalışmalar yaptı.

 

Endonezya Faaliyet Haberleri
Fotoğraf ve video galerisi