Bosna Hersek Yardımları

Gönül coğrafyamızın başka bir köşesi de Bosna Hersek.

 

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Bosna Hersek’te yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

 

Bosna Hersek Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Bosna Hersek’te gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

 

Bosna Hersek Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Bosna Hersek’te da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

 

Bosna Hersek Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Yaptığınız bağışlarınızla Bosna Hersek’te gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

 

Bosna Hersek Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır.

 

2014 yılında yaşanan sağanak yağışlar ile sebep olduğu nehir taşkınları ve su baskınları nedeniyle zor günler yaşayan Bosna Hersek'te özellikle Saraybosna, Recitsa, Kriyeviç, Olova Tuzla ve Zenitsa-Doboy gibi bölgelerde çok sayıda evde su baskınları yaşandı, bölgenin elektrik hatların çöktü ve birçok köy tahliye edildi.

 

Batı Balkanları etkisi altına alan sel ve su baskınlarının yaşandığı Bosna Hersek’te Beşir Derneği ekipleri yardım çalışmaları başlattı. Sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemeler yapan ekipler, acil gıda, temizlik ve giyim malzemelerinden oluşan yardım malzemelerini bölge insanlarına ulaştırdılar.

 

Bosna Hersek Faaliyet Haberleri
Fotoğraf ve video galerisi